Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Müdahale Talebi ve Tazminat İstemi Dilekçesi

Müdahale Talebi ve Tazminat İstemi Dilekçesi
Dosya Esas No: …/…
Duruşma Günü: …/…/…
AĞIR CEZA MAHKEMESİNE
ADANA
MÜDAHALE TALEBİNDE
BULUNAN MÜŞTEKİ : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
Adres
VEKİLİ : Avukat Adı ve Soyadı
Adres
SANIKLAR : Adı ve Soyadı, Adres
Adı ve Soyadı, Adres
MÜDAFİLERİ : Avukat Adı ve Soyadı
Adres
TALEBİN KONUSU : Davaya müdahilliğimize ve 10.000,00 Yeni Türk Lirası manevi tazminat ödenmesine karar verilmesi talebidir.
AÇIKLAMALAR :
1- Yukarıda adı geçen dosyada sanıktan şikâyetçiyiz ve cezalandırılmasına karar verilmesini talep ediyoruz. İşlenen suçtan ayrıca müvekkilim cismen zarar görmüştür. Bu nedenle müdahilliğimize de karar verilmesini talep ediyoruz.
2- Sanıklar müvekkilime karşı tasarlayarak adam öldürmeye tam teşebbüs suçunu işlemişlerdir. Aldığı bıçak darbeleriyle hayatı ve sağlığı ciddi bir tehlikeye girmiştir. Maddi zarar ve ıstırabı bir yana manevi olarak ta esaslı şekilde etkilenmiştir.
3- Bu şekilde manevi zararımızın tam karşılığı olmasa da müvekkilimin ve ailesinin manevi acısını bir nebze olsun giderilmesi amacıyla sanıklardan müştereken ve müteselsilen 10.000,00 Yeni Türk Lirası manevi tazminat talep ediyoruz.
HUKUKİ NEDENLERİ : CMK md. 237 vd. ve ilgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Adı geçen dosyada sanıkların cezalandırılmasına ve müvekkilimin müdahilliğine karar verilmesini, müvekkilim için sanıklardan müştereken ve müteselsilen 10.000,00 Yeni Türk Lirası manevi tazminatın olay tarihi olan .../.../... tarihinden itibaren yasal faizi ile birlikte tahsiline karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederim. …/…/…
Müşteki vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları