Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                                  Boşanmanın tanınması talebi

NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

                                     ............................

TANIMA İSTEYEN

 

VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER                                                                                      Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

KARŞI TARAF

Leslie Simone Hono

Rua Teme de Souza No: 329 Jd. Sao

Caeano, Sao caetano do Sul, Sao Paılo, BRASIL

D. KONUSU

Sao Bernardo do Campo 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin vermiş olduğu 06.07.2004 tarihli ve 766/04 esas sayılı boşanma ilamının Türkiye’de tanınması ve müvekkilimin nüfus idaresindeki   evli   kaydının   bekar (boşanmış)  olarak kaydedilmesi isteğidir.

OLAYLAR

1) Müvekkilim, 30 Haziran 1996 tarihinde Leslie Simone Hono ile evlenmiştir. Daha sonra müvekkilim ve eşi anlaşarak boşanmaya karar vermişler, Brezilya kanunlarının gerektirdiği yasal koşulları yerine getirmişler ve böylece ayrı yaşamalarına ilişkin karar boşanma kararına çevrilmiştir. Taraflar karşılıklı olarak anlaştıklarından tazminat ve nafaka konusunda herhangi bir karar almaya gerek olmadığına karar verilmiştir. Bu karar yasal yollardan geçerek kesinleşmiştir.

 

2) Müvekkilim ile eşi arasındaki boşanma kararının Türkiye de tanınması ve nüfus kayıtlarına işlenebilmesi için Sayın Mahkemenize başvurma zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER

Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun, Medeni Kanun ve ilgili mevzuat.

DELİLLER

Mahkeme kararı, nüfus kaydı ve her türlü yasal delil.

SONUÇ

Yukarıda kısaca açıklanan ve resen tespit edilecek nedenlerle; tanıma talebimizin kabul edilerek, Sao Bernardo do Campo 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin vermiş olduğu 06.07.2004 tarihli ve 766/04 esas sayılı boşanma ilamının Türkiye de tanınmasına ve müvekkilimin nüfus idaresindeki   evli   kaydının   bekar (boşanmış)   olarak kaydedilmesine karar verilmesini bilvekale arz ve talep ederim. Saygılarımla.

 

TANIMA TALEP EDEN

VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER

EKİ

1) Sao Bernardo do Campo  -5. Asliye Hukuk Mahkemesinin vermiş olduğu  .. tarihli ve  ..      esas sayılı boşanma ilamının aslı ve onanmış Türkçe tercümesi.

 

2) Kesinleşme ile ilgili yazı ve Türkçe tercümesi.

(5718 s. MÖHUK. m. 50, 52, 53, 54, 58, 59)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları