Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Hukuk sistemi içerisinde avukatlık hizmetlerinin çeşitli alanları bulunmaktadır. Ceza türlerine göre değişi gösteren avukatlık hizmetleri ise pek çok konuda farklılığa sahiptir. Hukuk sistemi içerisinde bölümlenen konulardan biri de ağır ceza süreci olmaktadır. Ağır ceza avukatlığı Adana ağır ceza avukatları bu hukuk alanı içerisinde ele alınır. Bu yazımızda sizlerle ağır ceza avukatlığı ve ağır ceza ile ilgili detaylı bilgiler sunacağız. Ayrıca adana şehrinde yer alan Adana avukat ağır ceza avukatları hakkında bilgiler vereceğiz.

  1. Ceza Avukatı Kimdir?

 Ceza avukatları genel olarak ceza davalarına girmektedir. Ceza yargılanmaları durumlarında şüpheliye ya da sanığa avukatlık yaparlar. Ayrıca şüpheli ya da sanığı savunmak, haklarını korumak konusunda devam eden süreçlerle ilgilenirler. Yargılama işlemleri içerisinde gerekli belgelerin hazırlanması, dava süreçleri ve bu konular ile bağlantılı durumlar hakkında tüm detaylarla ilgilenmek ceza avukatlarının görevi olarak kabul edilebilir. Ayrıca ceza avukatları korumasını gerçekleştirdiği sanık ya da şüpheli de belirli koşulların bulunması gereklidir. Bu koşulları sağlayan sanık ya da şüpheliler hukuk sistemi içerisinde avukatlık hizmeti alabilirler.

  1. Ağır Ceza Avukatı Nelere Bakar?

  Ceza avukatlığı sistemi içerisinde ağır ceza hükümleri mevcuttur. Bu alanla ilgilenen ağır ceza avukatları ise TCK üzerinde düzenlenmiş olan konularda avukatlık yapar. Bu konular ise

 -İrtikâp

 -Yağma

 -Resmi belgelerde sahtecilik işlemleri

 -Hileli olarak gerçekleştirilen iflas durumları

 -Nitelikli dolandırıcılık durumları

 -Kasıtlı bir şekilde adam öldürülmesi

 Gibi maddeleri ekseninde açıklanabilir. Ayrıca bu konular dışında taksirli bir şekilde ölüme sebep olma, gasp ve zimmet suçları, rüşvet suçları ve ağır yaralama suçları kapsama dâhil edilmiştir. Ceza avukatları müebbet hapis cezalarında ve 10 yıldan fazla olan hapis cezalarında da görevlidirler. Ağır ceza avukatları bu konular içerisinde şüphelinin ya da sanığın haklarını korumakla yükümlüdürler.

  1. Ağır Ceza Mahkemesi Kaç Yıldan Başlar?

 Ağır ceza durumları içerisinde dikkate alınması gereken bir kanun ve nitelik bulunmaktadır. Özellikle ağır cezanın süresi bu konulardan biridir. Ceza süresi gerek davanın ilerleyişine gerekse özel sebeplere göre değişim gösterebilmektedir. Bu konuda genel manada ise ağır ceza mahkemelerinin kaç yılda başladığını bilmekteyiz. Ağır ceza süresi en az 10 yıldan başlamakta olup bu süre ağırlaştırılmış müebbet süresine kadar devam edebilmektedir. Ayrıca tüm bu davalara bakma görevi ile ağır ceza mahkemesi ilgilenir. Tüm bu konular için Adana avukat hizmeti verilmektedir.

  4.Adana Şehrinde Ağır Ceza Avukat Hizmeti Nasıl Alınabilir?

 Ceza avukatlarının görevleri Adana ağır ceza avukatları hakkında verdiğimiz detaylı bilgilendirmelerden sonra adana şehri içerisinde yer ala ağır ceza avukatlarından bahsedilebilir. Adana şehri içerisinde Adana avukat Gökhan Acer, ceza avukatlığı işlemleri ile ilgilenmekte olup, şehir bünyesinde müşterilerine hizmet sunmaktadır. Ayrıca avukatlık alanının birçok dalıyla ilgilenmekte farklı alanlarda davalarla da ilgilenmektedir. Bu konuda Adana ağır ceza avukatları için daha detaylı bilgi alabilmek için gokhanacer.com sitesini incelemeniz ve birebir iletişime geçmeniz önerilmektedir.

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları