Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Avukat Aytaç Er Hukuk Bürosu Adana Barosu’na kayıtlı bir büro olmakta ve Avukat Aytaç Er tarafından 2010 yılında Adana’da kurulmuş olmaktadır. Adana'da faaliyet gösteren Hukuk Bürosu, müvekkillerinin haklarını koruyan ve hukuki sorunların çözümünde müvekkillerine yardımcı olan bir büro hizmeti vermektedir. Hukukun birçok alanında müvekkillerine hizmet verebilmek amacı ile kurulmuş olup Adana’da avukatlık hizmeti sunmaktadır. Hukuk ve etik kuralları ile hukukun genel ilkeleri doğrultusunda faaliyet göstermeyi kendisine prensip edinen büro alanında oldukça başarılı davaları ile yoluna devam etmektedir.

 Ceza Avukatı Kimdir?

 Ceza avukatı hem kişi özgürlüğü konusunda hem de mağdur haklarını savunan, toplumun en hassas sorunlarıyla uğraşan kişi olmaktadır. Her avukatın yaptığı gibi ceza avukatı da savunma işlevini yerine getirmeye çalışan mesleğini etik değerlere uyarak yerine getiren kişi olmaktadır.

 Ceza Avukatı Farklılığı Nelerdir?

 Ceza avukatı doğrudan kişi özgürlüğünü ilgilendiren bir alan içerisinde fonksiyon sağlamaktadır. Ancak, ağır ceza avukatının savunma durumu diğer avukatlık branşlarının savunma işlevinden biraz farklılık içermektedir. Ayrıca Adana ağır ceza avukatları savunmanın bu özellikli işlevi nedeni ile ceza avukatı şüpheli veya sanığı savunurken müdafi olarak adlandırılmaktadır. Müdafi Arapça bir kelime olmakla birlikte koruyan, savunan anlamlarına gelmektedir. Adana avukat arayışı içinde olan kişilerin güvenilir şekilde Aytaç Er Hukuk Bürosunu tercih etmelerindeki önemli sebep gösterdikleri başarı olmaktadır.

 Uygulamada Ceza Avukatı İçin Ayrı Bir Avukatlık Alanı Var mı?

 Ceza davalarına giren, soruşturma içeriğinde şüphelileri savunma görevi üstlenen mağdur vekilliği yapan, kısaca açıklamak gerekir ise ceza hukuku ile ilgili işlemleri takip eden ve savunma görevini icra eden ceza avukatları toplumda bu şekilde adlandırılmaktadır. Ağır ceza mahkemesi içinde görülen davalar ceza hukukunun en önemli bölümünü temsil ettiği için uygulama arasında bu davalara giren avukatlara ceza avukatı denilmektedir.

 Bir Davada Ceza Avukatının Görevi Ne kadar Zaman Alır?

 Ceza avukatının dava içeriğindeki görevi takip etmek üzere üstlendiği davanın karara çıkması ve kararın kesin sonuç alması son bulmaktadır. Kararın kesinleşmesine kadar davayı takip etmek zorunda olan ceza avukatı için kararın yerel mahkemede verildikten sonra Yargıtay aşaması başlamasına kadar görevi sürmektedir. Ceza avukatı, Yargıtay aşamasını da kural gereği takip etme konusuna uymaktadır. Aksi takdirde sözleşme yapmak mümkün olmaktadır.

 Ceza Avukatı ve Suç Kavramı Arasındaki Bağlantı Nedir?

 Suç kavramı toplumun etik, kültürel, ekonomik ve siyasi kurallarına tamamen aksi bir kavram olmaktadır. Toplumda ceza avukatının suçluyu savunduğu konusunda bir düşünce yaygın olmaktadır. Ancak mevzuata göre ceza avukatı suçlu ile ilgili konunun sadece hukuki boyutu ile ilgilenmektedir. Her avukat, avukatlık mesleğini etik değer ve kurallara göre yönetmekle yükümlü olmaktadır. Aytaç Er Hukuk Bürosu, bu konuda oldukça dikkatli ve titiz davranmakta olup tüm değer ve kurallara uygun şekilde hareket etmektedir.

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları