Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Danışmanlık hizmetinden faydalanmak ya da dava açmak isteyenler için hukuk büroları olmazsa olmaz yerlerdir. Kişilerin kendi haklarını bilmesi her alanda büyük önem taşımaktadır. Haklarını bilmeyen ya da yeterli düzeyde bilmeyen vatandaşlar bu anlamda hukuk bürolarından sağlıklı destek almaktadır. Avukatlık hizmetleri ya da çeşitli kamu hizmetleri için Adana hukuk bürosu profesyonel hizmet sunmaktadır.

 Adana Hukuk Bürosu Nasıl Çalışmaktadır?

 Hukuk büroları çalışırken öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hukuk ilke ve kanunlarına uygun niteliklerde çalıştıklarını akıllarında bulundurmaktadır. Mesleki Etik İlkelerine uyum sağlayarak prensipler çerçevesinde hizmet sunmaktadır. Bu anlamda Adana hukuk bürosu profesyonel hizmet vermektedir. Avukatlık mesleğinin ilke ve şartlarını yerine getirirken kanun etiğini özenle dikkate almaktadır.

 Adana Hukuk Bürosunda çalışmakta olan avukatlar, farklı uzmanlık alanlarında hizmet vermektedir. Ceza avukatları, boşanma avukatları, icra avukatları gibi her uzmanlık alanı için profesyonel avukatlar çalışmaktadır. Bürolar ayrıca danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Avukatların bilgi ve düşüncelerinden faydalanan davalı veya davacılar, süreçte hizmet almaktadır. Gerekirse danışmanlığından faydalandığı avukattan dava sürecinde destek alabilmektedir.

 Adana Hukuk Büroları ve Uzmanlık Alanları

 Türkiye'de en büyük hukuk barosu olarak kabul edilen Adana, elli bin civarından avukat bulundurmaktadır. Her avukat farklı uzmanlık alanında kendini geliştirerek profesyonel hale gelmiştir. Bu sebeple Adana, avukatlar vatandaşlar açısından merkez konumundadır. Adana'daki yetkin avukatların pek çoğu Türkiye'nin dört bir tarafında hizmet sunmaktadır.

 Adana bürolarında çalışan avukatlar genellikle adliyelerin çevresinde faaliyet göstermektedir. Avukatlar öncelikle dava açmak ve savunmakla mükelleftir. Bu anlamda Adana hukuk büroları çevresinde çalışan avukatlar, aynı zamanda uzmanlık edindikleri alanlarda farklı çalışmalar yürütmektedir. Uzmanlık alanlarında problemleri çözmek, uzlaşma sağlanmasına yardımcı olmak, davaları analiz etmek ve çözmek gibi görevler yapmaktadır.

Hukuk Bürosu Çalışma Prensipleri

Hukuk bürosu avukatları müşterileriyle şeffaf ilişkiler içinde çalışmaktadır. Her şey net ve açık şekilde ifade edilmektedir. Avukat, müvekkiline yapacağı işi detaylarıyla anlatmaktadır. Açıklamalarını müvekkilinin anlayacağı dilden aktarmaktadır. Yapılacak işin her adımında, bulunan her delilde müvekkil bilgi sahibi olmaktadır. Avukatlık ücreti tam anlamıyla davayı kabul etmeden önce hesaplanmaktadır. Tüm detaylarıyla konuşulduktan sonra netleştirilmektedir. Buna bağlı olarak vekalet verilerek dava başlatılmaktadır.

 Avukat müvekkilinin dava ile ilgili her bilgisini gizli tutmaktadır. Tutulan bilgiler üçüncü şahıslarla asla paylaşılmamaktadır. Bu durum gizlilik ilkesine ters nitelikler taşımaktadır. Avukat, mesleğinden vazgeçse bile bu bilgilerin gizliliğini korumakla yükümlüdür.

 Adana Hukuk Büroları Hizmetleri

 Türkiye'de en büyük hukuk barosu olarak bilinen Adana hukuk bürosu farklı çalışma alanlarında profesyonel hizmet vermektedir:

 - Aile Hukuku

 - Boşanma Davaları

 - Ticaret Hukuku

 - İcra İflas Hukuku

 - Medeni Hukuk

 - Ceza Hukuku

 - Danışmanlık Hizmeti

 Büro, hizmet verdiği alanlarda profesyonel avukatlarla çalışmaktadır. Vatandaşlar avukatlarını seçme hakkına sahiptir. Ayrıca kamu alanında evrak ve dosya işleri yine büroda yönetilmektedir.

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları