Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Müvekkilleri toplumun çekirdeği olan ailelerin, ortaya çıkan sorunlarının çözümü noktasında ve mahremiyet duygusunu da daima göz önünde tutarak hukuki danışmanlık hizmeti veren Aytaç Er Hukuk Bürosu, Adana boşanma avukatı adana boşanma avukatları arayışı içinde olan müvekkillerin ilk tercihi olmaktadır. Başarılı sonuçlanan davaları ile uzun yıllardır Adana'da hizmet veren Hukuk Bürosu, başarısını kanıtlayarak günümüze kadar hizmet vermeye devam etmektedir.

  Aile Hukuku Nedir?

 Aile ile ilgili tüm konular ile ilgilenen bir hukuk birimi olan aile hukuku, Türk Medeni Kanunu’na göre düzenlenmiş bir hukuk alanıdır. Toplum içinde var olan düzenin korunmasını sağlamak ve aile birliğinin güvenli şekilde muhafaza edilmesini sağlamak adına aile hukuku alanı, çok özel ve değerli bir alan olmaktadır. Aytaç Er Hukuk Bürosu, aile hukuku alanında yürütülen akademik ve bilimsel çalışmalar ile güncel Yargıtay kararları da takip ederek müvekkillerine, geniş kapsamlı bir avukatlık hizmeti verilmektedir. Bu kapsamda yargılamaya ilişkin her aşamada, müvekkillerinin hassasiyetlerine oldukça fazla dikkat ederek, adaletin sağlanması için her türlü yasal başvuru yolları özenle takip edilmektedir.

Aile Hukuku Neden Önemlidir?

Aile Hukuku, evlilikte her iki tarafı korumak adına en önemli hukuk dallarından biri olmaktadır. Aile içinde meydana gelen sorunların hukuksal açıdan çözülmesi için devreye giren bir sistem olan, Medeni Hukuk kapsamı içerisinde ele alınan bu problemler, aile hukuku tarafından çözülmektedir. Her iki tarafın maddi ve manevi haklarını koruma adına düzenlenen Aile Hukuku, toplum yaşantısı için oldukça önemli olmaktadır.

 Aile Hukuku Alanında Verilen Hizmetler Nelerdir?

Aile Mahkemesinde davalı ya da davacı müvekkili olunmaktadır. Koruma ve uzaklaştırma kararı tedbirlerinin alınması konusunda hizmet verilmektedir.Aile Konutu ve Aile şerhi tedbiri alınması konusunda hizmet verilmektedir.Evlilik birliği içerisinde edinilmiş malların satılmaması ya da devredilmemesi için tedbirlerin alınması ve çocuğun teslimi ve görüş hakkının sağlanması konusunda hizmet verilmektedir.Eşin çocuklara ve eşine karşı tehdit ve şiddetine karşın suç duyurusunda bulunulması gerekli tedbir ve uzaklaştırma kararı alınması konusunda hizmet verilmektedir.

Boşanma Avukatı ve Aile Hukuku

  Boşanma avukatı, aile hukuku içerisinde genellikle karşılaşılan anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında mal sorunundan kaynaklı davalar ya da nişanlılık zamanı, velayet ya da nafaka başta olmak üzere olarak tüm iş ve işlemleri tüm teknolojik yenilikleri takip ederek müvekkillerine profesyonel ve başarı odaklı bir hizmet sunmaktadır. Aile Hukuku oldukça hassas bir alan olması nedeni ile eşlerin sırlarının saklanması, yerinde ve doğru, güvenilir avukatlık hizmeti ile istenilen sonuca varılması oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Toplumun vazgeçilmez bir parçası olan aile bütünlüğünün bozulması halinde her iki tarafın da mağdur edilmeden sağlıklı bir kararın verilmesinde avukatın rolü oldukça fazla olmaktadır. Aytaç Er Hukuk Bürosu bünyesinde Aile Hukuku alanında uzmanlığa sahip avukatlar görev almaktadır.

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları