Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Evlilik kadar boşanmanın da oldukça normal olarak karşılanması ve her iki taraf için hem de çocuklar için sağlıklı ve gerekli şekilde sürecin yürütülmesi adına boşanma avukatının rolü oldukça fazla olmaktadır. Her iki tarafında haklarının korunması ve adil bir süreç yaşanması için doğru, güvenilir ve başarılı avukata ihtiyaç duyulmaktadır. Adana boşanma avukatı konusunda arayış içinde olan kişilerin ilk ve en doğru tercihi Gökhan Acer Avukatlık Bürosu olmaktadır. Alanında oldukça uzman ve deneyimli olan avukat ekibi ile hizmet veren hukuk bürosu, güvenilir olmasının yanında mesleğini seven ve hakkını vermeye oldukça fazla önem gösteren bir büro olarak öne çıkmaktadır.

 Boşanma Avukatı Kimdir?

 Boşanma avukatı hukukun alt dalı olan aile birliğinin bozulması ve uyuşmazlıkların meydana gelmesi durumunda boşanma, velayet ya da tazminat gibi sorunların çözülmesi için davaları üstlenen ve işlemlerini takip eden avukata boşanma avukatı denilmektedir. Gökhan Acer Avukatlık Bürosu adana boşanma avukatı konularında oldukça başarılı hizmetleri ile yoluna devam etmektedir. Boşanma avukatı toplumda aile avukatı olarak da bilinmektedir. İlgili mevzuatta boşanma avukatı olarak bir tanımlama olmamakla beraber boşanma davalarına bakan avukatlar toplumda boşanma avukatı olarak bilinmektedir.

 Boşanma Süreçleri

 Boşanma süreçleri boşanacak çiftler ve eğer varsa çocuklar için oldukça zor ve stresli geçen bir dönem olmaktadır. Her iki tarafta kendini hakkını korumak ya da velayeti almak isteğinde olmaktadır. Bu süreçte dava işlemlerinin başarılı şekilde ve sağlıklı ilerlemesi adına avukatların rolü oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Müvekkillerinin isteğini yerine getirmek için dava sürecini etkileyecek hamleler içinde bulunmak avukatın elinde olmaktadır. Bu nedenle başarılı bir avukat sayesinde sürecin daha az olumsuz şekilde yürütülmesi imkanı mevcut olmaktadır.

Boşanma Avukatı ile Dava Hazırlığı Nasıl Yapılır?

 Avukata boşanma davası için danışan müvekkil ile dava hazırlığı işlemleri başlamaktadır. Avukat sürecin doğru ve adil yürütülmesi için tüm olguların ve konuların değerlendirilmesini yapar ve dava için yeterli neden olup olmadığına ilişkin araştırma yürütmeye başlamaktadır. Bu süreçte müvekkilin boşanmaya ilişkin tüm isteklerini toplar ve dava sürecinin açılması için ilk adımı atan kişi avukat olmaktadır. Bu konular içinde adana boşanma avukatı alanında birçok hizmetler mevcut olmaktadır.

 Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma konusuna ilişkin nedenler tespit edilmesinden sonra dava açılmasına ilişkin dilekçe hazırlanmaktadır. Özellikle müvekkilin boşanma dışında ki taleplerinin yerine getirilmesi için oldukça kapsamlı görüşme yapılmaktadır. Bu konuların tespiti sonrasında davanın hukuki temeli tespit edilir ve dava dosyası hazırlanmaya başlanmaktadır. Boşanmaya ilişkin konular arasında velayetin kimde kalacağı, nafaka istenilip istenmediği, herhangi bir tazminat talebinde bulunup bulunmadığı konuları konuşulur ve sonuca yönelik tüm talepler dava dosyasında ye alacak şekilde dilekçe ve diğer tüm konuların yer aldığı dosya hazır hale gelmektedir.  

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları