Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

İş ve çalışma hayatını düzenlenmesini sağlayan kanunların tümünü İş Hukuku kapsamaktadır. Sanayi devriminden sonra anlam kazanmaya başlayan çalışan hukukuna yönelik iyileştirici kararlar alınması adına insan haklarının giderek önemsenmesinden sonra önemli bir konu olmaktadır. İş hukuku hem çalışanı hem de işvereni koruyan ve devletle ilişkilerini düzenleyen kanun olmaktadır. Kanun ile çalışan ve işveren arasındaki hükümler belirlenmekte ve herhangi bir uyuşmazlık halinde iki taraf arasındaki anlaşmazlık giderilmesi adına kararlar alınmaktadır.

 İş Hukuku Nedir?

 Aytaç Er Hukuk Bürosu, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku kapsamında her dava öncesi ya da dava süreci ve dava sonrasında her türlü uyuşmazlığın çözümünü karşılayacak şekilde hukuki hizmet ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Hukuk Bürosu, kurumsal şirketlere yönelik istihdam sürecinin başladığı andan sona erdiği ana kadar tüm prosedür ve yasal düzenlemelere uygun olarak yerine getirmeleri için çalışmakta ve bu anlamda müvekkillerinin iş hukuku alanında ihtiyaç duydukları tüm desteği sağlayarak çözüme yardımcı olmaktadır.

 İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Alanında Verilen Hizmetler Nelerdir?

İş mahkemelerinde davacı ve davalı vekili olma hizmeti verilmektedir. Toplu iş sözleşmesi taslaklarının hazırlanması ve müzakerelerinin yapılması konusunda hizmet verilmektedir. Sözleşmenin feshi ve işten çıkarma konularının sulh veya dava yolu ile halli yapılması konusunda hizmet verilmektedir. İş kazası ve hastalıklarına ilişkin cezai ve hukuki sorumluluklar hakkında danışmanlık ve yükümlülüklerin yerine getirilmesi çalışmalarının sağlanması konusunda hizmet verilmektedir.

Tazminat Hukuku Nedir?

 Müvekkillerinin gerek maddi ve manevi tazminat davalarının açılması ve yürütülmesi esnasında davanın sonucuna etkili olacak tüm delillerin zamanında ve etkili şekilde toplanması hususunda özenle hizmet vermektedir. Avukatlık bürosu bütün gelişmeleri göz önünde bulundurarak çalışmakta yer almaktadır. Tazminat hukuku alanında yalnız yeni davalarda ve devam eden davalarda da bu uygulamayı devam ettirmektedir. Tazminat hukuku alanında avukatlık bürosu olarak kişileri baz alarak haklarının sonuna kadar takipçisi olmaktadır.

 Tazminat Hukuku Alanında Verilen Hizmetler Nelerdir?

Trafik kazalarına bağlı doğan geçici ve daimi iş görmezlik nedeni ile tazminat taleplerinin davalaştırılması alanında hizmet verilmektedir. Trafik kazalarından doğan maddi ya da manevi tazminat taleplerinin davalaştırılması ve takibi ile sözleşme ihlallerinden doğan maddi ve manevi tazminat taleplerinin davalaştırılması ve takibi adına hizmet verilmektedir. Ceza hukukunda da düzenlenmiş hakaret ve iftira gibi suç niteliğindeki eylemlerden doğan maddi ve manevi tazminat taleplerinin davalaştırılması ve takibi ile ilgili hizmet verilmektedir. Sözleşme ihlallerinden doğan maddi ve manevi tazminat taleplerinin davalaştırılması ve takibi adına hizmet verilmektedir. Şahsi ve ticari ilişkiler sonrası kaynaklanabilecek icra ve iflas takipleri adana avukatları adana hukuk bürosu arasında hizmet veren Aytaç Er Hukuk bürosu bünyesindeki uzman avukatlar ve yetkili yardımcı personelleri aracılığı ile takip edilmekte ve takiplerin en etkin biçimde çözümlenmesi sağlanmaktadır. Dosya takiplerinde müvekkil ile alacağın tahsili noktasındaki tüm süreçte her zaman karşılıklı görüşme halinde olunmakta, her türlü protokole uygun müvekkilin rızası alınarak işlemler gerçekleştirilmektedir.

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları