Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

İcra Ceza Mahkemesinin Kararına İtiraz Dilekçesi
İcra Dosya No: …/...
İcra Ceza Mahkemesi Esas No: …/…
İcra Ceza Mahkemesi Karar No: …/…

AĞIR CEZA MAHKEMESİNE
ERZİNCAN
BERAAT KARARINA
İTİRAZ EDEN MÜŞTEKİ : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
Adres
VEKİLİ : Avukat Adı ve Soyadı
SANIKLAR : Adı ve Soyadı (Açık Kimliği), Adres
Adı ve Soyadı (Açık Kimliği), Adres
TALEP KONUSU : Erzincan İcra Ceza Mahkemesinin sanıklar hakkında, mal beyanında bulunmamak ve gerçeğe aykırı mal beyanında bulunmak suçundan dolayı verdiği beraat kararının iptal edilmesine ve sanıkların mahkûmiyetine karar verilmesi dileğidir.
İTİRAZLARIMIZ :
1- Sanıkların mal beyanında bulunmamak ve gerçeğe aykırı mal beyanında bulunmaktan beraatlarına karar verilmesi usul ve yasaya aykırıdır.
2- A. M. A.’nın maaşı başka dosyalardan hacizlidir. Bizim dosyamıza sıra gelmesi mümkün değildir. Mahkeme bu hususu dahi araştırma gereği duymamıştır. Borçluların borcu maaş miktarlarının üstündedir. Verdikleri dilekçeler İcra ve İflas Kanununun 74. maddesine uygun değildir.
3- Borçlu H. T., miras malı kaldığını ikrar etmesine rağmen mahkemece beraat kararı vermesi bakımından da bu karar usul ve yasaya aykırıdır.
HUKUKİ NEDENLER : İcra ve İflas Kanunu md. 353 ve ilgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarda arz edilen nedenlerle, itirazlarımızın kabulü ile Erzincan İcra Ceza Mahkemesinin sanıklar hakkında verdiği beraat kararının kaldırılmasına ve sanıkların mahkûmiyetine karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/…

Müşteki vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

 

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları