Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

İcra Mahkemesinin Ceza Kararlarına Karşı İtiraz Dilekçesi
AĞIR CEZA MAHKEMESİNE
ERZİNCAN
İTİRAZ EDEN
(BORÇLU) : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
Adres
KARŞI TARAF
(ALACAKLI) : Adı ve Soyadı
Adres
KONUSU : itirazımın sunulması istemidir.
AÇIKLAMALAR :
1- Alacaklının şikâyeti üzerine Erzincan İcra mahkemesinin …/…/… tarih ve 2007/… esas, 207/… karar sayılı mahkeme kararı ile mal beyanında bulunmamak suçundan dolayı 10 gün disiplin hapsi ile cezalandırılmama karar verildi. İcra ve İflas Kanununun 353. maddesi gereğince tefhim (veya tebliğ) tarihinden itibaren 7 günlük yasal süresi içerisinde itiraz ediyorum.
2- Karşı tarafa her hangi bir borcum bulunmamaktadır. Borcumu ödediğim halde karşı taraf beni borçlu göstererek aleyhime icra takibi yapmıştır. Borçlu olmadığım için mal beyanında da bulunmadım. Bu durumda verilen karara karşı itirazımın kabulü ile cezanın kaldırılması için bu davayı açma zarureti hâsıl olmuştur.
DELİLLER : Her tür delil.
HUKUKİ NEDENLER : İcra ve İflas Kanunu md. 353 ve ilgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle, Erzincan İcra mahkemesinin …/…/… tarih ve 2007/… esas, 2007/… karar sayılı mahkeme kararı ile mal beyanında bulunmamak suçundan aleyhime verilen karara karşı itirazımın kabulü ile verilen cezanın kaldırılmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

İtiraz Eden
Adı ve Soyadı

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları