Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Günlük hayat içerisinde karşılaşılan ve hukuki yardım gerektiren her türlü konu veya sözleşme içinde ileride olumsuz duruma düşülmeyecek şekilde, anlaşılabilir, açık ve net düzenlenmesi, ya da olumsuz durum içine düşüldüğü zaman işin hakkı ve hukuka uygun şekilde düzenlenerek baştan müvekkil lehine avantaj sağlanması amacı ile sunulan tüm hizmetlere hukuki danışmanlık hizmetleri denilmektedir. Telefon, mail ve diğer iletişim araçları ile ilgili sözlü veya yazılı olarak sunulan tüm hizmetleri kapsamaktadır.

  Hukuki Danışmanlık Hizmetleri

  Hukuk kavramı ve konusu hayatın her anında ve her yerinde yer alan bir konumda olmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise toplumun hukuk düzeninin içerisinde yer alması olmaktadır. Hukukla, mahkeme ve avukatla ne işim olabilir denilmesi her birey için mümkün değildir. Mutlaka ama mutlaka hukuk boyutu ile ilgili bir olaya veya bir işleme taraf ya da tanık olmak mümkün olmaktadır. Bu nedenle başarılı ve doğru hukuki danışmanlık hizmeti alınması oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Aytaç Er Hukuk Bürosu, hukuki danışmanlık hizmetleri vermekte olup her türlü Adana boşanma avukatı Adana boşanma avukatları konusunda müvekkillerine yardımcı olmaktadır.

  Hukuki Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

  Kişilerin günlük yaşam içerisinde karşılaştığı her türlü hukuki işlemlerinde ya da maruz kaldıkları hukuk ihlallerinde danışmanlık hizmetleri hukuki danışmanlık hizmetleri olarak tanımlanmaktadır. İlgili konuda uzman, tecrübeli ve pratik bilgisi mevcut bir avukatın sunduğu, olay ya da durumun analizini yapması ve tespit ve teşhisi ile olayın sonuçlanması ve alternatif çözümler ile alınması gereken önlemler konusunda doğru bilgilere ulaştırılması hizmetlerini kapsamaktadır.

Boşanma Avukatının Görevleri Nelerdir?

Boşanma avukatı, aile hukuku kapsamında boşanma davaları konusunda uzmanlaşmış avukat olmaktadır. Boşanma davaları, aile hukuku kapsamında ele alınmakta olup ancak boşanma süreçleri hakkında fazlaca bilgiye sahip olan avukatlar boşanma avukatı olarak nitelendirilmektedir.

 Boşanma Avukatına Neden İhtiyaç Duyulur?

  Dava sürecinin etkili şekilde yürütülmesi, müvekkilin hak ettiğim maddi ve manevi isteklerin yerine getirilmesi ve davanın doğru ve yasalardan uygun ve etik değerlere sahip çıkarak olumlu sonuç elde edilmesi için uzman avukata ihtiyaç duyulmaktadır.  İyi bir boşanma avukatı arayışında olan kişilerin dikkat etmesi gerektiği konular arasında avukatın yeterli bilgi toplama ve bu bilgilerin sunulması aşamasında yeterli olması gereklidir. Ayrıca bilginin sadece elde edilmesi ve iyi bir sunumla birleşmediği takdirde toplanan bilginin fayda sağlamayacağı konusu unutulmamalıdır. Deneyim ve hukuki bilgi konusunda yeterli olması anlamına uzman boşanma avukatının özellikleri arasında yer almaktadır. Dava sürecinde taleplerin ya da savunmanın hukuki bir temele dayanması için hukuk bilgisi son derece önemli olmaktadır.

  Boşanma Davası Çeşitleri Nelerdir?

Anlaşmalı Boşanma Davası

Çekişmeli Boşanma Davası: Çekişmeli boşanma davası anlaşmalı boşanma davaları ile kıyas edildiği zaman daha uzun sürebilmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında daha hızlı sonuç elde edilmektedir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları