Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Ülkemizde boşanma davaları her geçen gün artıyor. Kültürel farklılıklar, geçim sıkıntısı, maddi sıkıntılar, düşünce yapısı farklılıkları, sosyo ekonomik faktörler ve yetişme tarzları boşanma oranlarının artmasına sebep oluyor. Adana da boşanma davalarının her geçen gün arttığı illerimiz arasında yer alıyor. Boşanmaya karar veren kişiler için işinde profesyonel ve işini benimseyerek yapan adana boşanma avukatı bu zorlu, sıkıntılı sürecin en kısa süre içinde sonlanmasına önemli bir rol oynar.

  Adana’daki En İyi Boşanma Avukatı

  Adana’da yaşayan pek çok kişi evliliğine sonlandırmaya karar verdiğinde bu maddi ve manevi anlamda zorlu süreci daha kolaylaştırmak ve en kısa süre içinde davanın sonuçlanmasını sağlamak için adana boşanma avukatları büyük bir özveriyle çalışıyor. Eğitimli, tecrübeli, işini önemseyerek ve benimseyerek yapan avukatlarla çalışarak bu zorlu sürecin kısa bir süre içinde çözümlenmesini sağlayabilirsiniz. Boşanma işlemleri tarafların anlaşma durumuna göre farklı sürelerde sonuçlanır. Bu nedenle avukatınıza yardımcı olmak sizin haklarınızı en doğru şekilde savunabilmesini sağlamak için her şeyi eksiksiz ve doğru bir şekilde aktarmanız gerekir.

  Boşanma Davalarındaki Süre

  Boşanma davaları, tarafların karşılıklı anlaşıp anlaşamamalarına göre anlaşmalı ya da çekişmeli olarak yürütülür. Boşanma davalarında genelde anlaşmazlık konusu olan şeyler arasında velayet, mal paylaşımı ve nafaka gibi temel konular yer alır. Bu konularda anlaşma sağlayan kişilerin davaları çok daha kısa bir süre içinde sonuca bağlanır. Bu sürecin uzamasında ya da kısalmasında avukatın başarısı da çok önemlidir.

  Başarılı bir avukat sürecin kısalmasında önemli bir rol oynar. Fakat sadece avukatın başarısı sürecin kısalmasında yeterli olmaz. Süreci kısaltacak en önemli faktör tarafların ortak bir noktada anlaşmaya varmasıdır. Bu anlaşma sağlanamazsa çekişmeli boşanma davası yürütülür ve bu süreç uzun sürebilir. Anlaşmalı boşanmalar, tek celsede bile gerçekleşebilir. Bu davalarda taraflar maddi, manevi ve çocukların velayeti konusunda anlaşmaya varmış olmaları gerekir.

  Boşanma Davalarındaki Artış

  Ülkemizde boşanma davalarında büyük bir artış yaşanıyor. Yaşam şartlarının zorlaşması, maddi sıkıntılar, işsizlik, psikolojik sorunlar ve kültürel farklılıklar bu artışın en çok görülen nedenleri arasında yer alıyor. Boşanma davaları manevi olarak yıkıcı, zor ve üzüntülü bir süreçtir. Bu nedenle bu davaların olabildiğince en kısa zaman içinde çözüme ulaştırılması tarafların psikolojik, maddi ve manevi olarak haklarının korunması için önemlidir.

  Boşanma Avukatı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Boşanma davası gibi önemli bir davada sizin haklarınızı savunacak, sürecin en kısa bir süre içinde çözümlenmesini sağlayacak, davalara çalışarak ve konulara hakim olarak karıkacak işini benimseyen bir avukatla çalışmanız gerekir. Avukatınızın öncelikle dizinle konuşup tüm dava konularına hakim olması gerekir. Bu aşamada avukatınıza sizi daha iyi savunabilmeli için her şeyi hiç çekinmeden olduğu gibi anlatmanız gerekir. Daha sonra avukatınızın sizden talep edeceği tüm bilgi ve belgeleri eksiksiz olarak temin etmeniz gerekir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları