Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Adana Ağır Ceza Avukatları

Ceza davalarıyla ilgilenen ve ağır ceza mahkemelerinde görülen davalarda sanık müdafiliği yapan ağır ceza avukatı, hukukun işleyişini sağlamaktadır. Kamuoyu tarafından tanınan ve başarılı dava sonuçları ile bilgi ve tecrübe sahibi olan adana ağır ceza avukatları müvekkili ile görüşme gerçekleştirmektedir. Adam öldürme, adam öldürmeye teşebbüs, uyuşturucu ticareti, zimmet ve nitelikli dolandırıcılık gibi suçlar, ağır ceza davalarına girmektedir.

  En İyi Ağır Ceza Avukatı

  Ağır ceza avukatı müvekkili tutukluysa cezaevinde ziyaretine gitmesinin yanı sıra dosyayı onunla birlikte tartışmaktadır. Dava dosyasını incelerken bütün detaylara dikkat eden ve en ufak detayı bile kaçırmayan adana ağır ceza avukatları aldıkları davalarda başarılı olmaktadır. Ağır ceza avukatının tutarlı bir savunma hazırlaması da son derece önemlidir.  Sanıkla yapılan görüşme, davanın gidişatını önemli ölçüde etkilemektedir. Tutukluluk devam ettiği süre boyunca, ceza avukatı sanık ile birlikte yakınlarıyla da görüşme gerçekleştirmektedir. Bir ceza avukatının en iyi olarak nitelendirilebilmesi için büyük bir tecrübe ve bilgi birikimi önemlidir. Ceza avukatının görsel medyada tanınırlığa sahip olması, onun en iyi olduğu anlamına gelmemektedir.

  Ağır Ceza Avukatları Sorumlulukları

  Davaların kazanılmasını isteyenler, ağır ceza avukatlarına başvurmaktadır. Her ne kadar davanın kazanılması için adana ağır ceza avukatları tutulsa da hiçbir avukat davanın kesin olarak kazanılacağının garantisini verememektedir. Ağır ceza mahkemelerinde görülen davaları takip eden ağır ceza avukatları, mahkumiyet edilme riskini ciddi anlamda azaltmaktadır.  Araştırma, yorumlama ve dosyayı okuma aşamalarını gerçekleştiren ağır ceza avukatları, ücreti karşılığında danışmanlık hizmeti de verebilmektedir. Danışmanlık hizmeti veren ağır ceza avukatları, dosya hakkındaki öngörülerini ve hukuki değerlendirmelerini anlatmaktadır. Adana ağır ceza avukatları, başka şehirde olan ceza davalarını da üstlenebilmektedir. Her ne kadar şehir farklı olsa da müvekkilin hakları özenle takip edilmektedir.

  Ağır Ceza Avukatları Ücretleri

  Ağır ceza davaları için talep edilen ücret, bazı kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Ağır ceza davası avukatlık ücreti, avukatlar ile müvekkiller arasında belirlenmekte olup sabit bir fiyat söz konusu değildir. Resmi gazetede yayımlanan ücretten az olamamasının yanı sıra ağır ceza avukatı davanın gidişatına göre daha fazla ücret talep edebilmektedir.  Ağır ceza davalarında avukat elinden gelen her şeyi yapsa da müvekkil ceza alabilmektedir. Mevcut delil durumu sanığın aklanmasını sağlıyorsa, sanık beraat etmektedir. Ağır ceza avukatları delilleri sunmakta olup kararı mahkemeye bırakmaktadır. Ağır ceza avukatlarının oynayacağı önemli rol, delilleri sunuş şeklidir. Tutuklu yargılamalarda, ağır ceza avukatlarının temel amacı tahliye kararı almaktır.

İş bu içerik Adana Avukat Aytaç ER tarafından  kaleme alınmıştır.

Yazılı iznim alınmadan ve kaynak gösterilmeden makale bir başka internet sitesinde ya da bir başka mecrada yayınlanamaz, kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. İzinsiz şekilde kopyalama, çoğaltma veya yayın yapanlar hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacaktır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları