Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Kasten yaralama, dolandırıcılık ve hakaret gibi suçların davalarına bakan ağır ceza avukatları, yüksek ceza alınma ihtimali olan davalarda büyük role sahiptir. Özellikle nitelikli dolandırıcılık ve yağma gibi suçlardan yargılanan birinin, adana avukat ihtiyacı daha fazladır. Ceza davalarında en iyi avukat ile çalışmak isteyen kişiler, en iyi ceza avukatını bulmaya çalışmaktadır.

  En İyi Ağır Ceza Avukatı Kimdir?

  Davanın seyri bakımından önemli bir rol oynayan adana ağır ceza avukatları dava sürecini iyi bir şekilde takip etmektedir. Ceza yargılama sürecinde en iyi avukat ile çalışmanın önemini bilen kişiler, internetten ve sosyal medyadan en iyi ceza avukatını aramaktadır. Ceza davaları, taraflar için oldukça sıkıntılı bir süreç olmakla birlikte bir avukata olan ihtiyaç çok fazladır.

  Ağır Ceza Avukatının Sorumlulukları Nelerdir?

  Ceza davalarında hürriyeti bağlayıcı sonuçlar çıkmakta ve avukat seçimi de sonuca yansımaktadır. Ceza avukatının en büyük sorumluluğu, savunmaların tam ve eksiksiz bir şekilde yapılmasıdır. Tam ve eksiksiz bir şekilde yapılan savunma, davanın seyrinin değişmesini sağlamaktadır. Müvekkilinin çıkarlarını ön planda tutan ceza avukatı, hukuk bilgisini maksimum seviyede kullanmaktadır.

  Müvekkilinin talimatlarına ve isteklerine önem gösteren ceza avukatı, ceza davalarına yön vermektedir. Davaların tekdüze yürütülmesi, istenmeyen sonuçların alınmasına neden olmaktadır. Aktif bir şekilde rol alan ceza avukatı, kusursuzu hedeflemektedir. Ceza avukatları kayıtlı oldukları baroların ve bulundukları illerin dışında olan ceza davalarına da bakabilmektedir.

  Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

  Her suç niteliği taşıyan dava ceza davası olarak nitelendirilmekte olup ağır ceza avukatları ilgili davalar ile ilgilenmektedir. Suçu işleyen kişinin yaşı, suçun niteliği ve kaynağı olduğu kanuna göre ceza davaları farklılık göstermektedir. En çok karşılaşılan ceza davaları; kasten adam öldürme suçu, cinsel taciz suçu ve şantaj suçudur.

  Ceza davaları çeşitlilik göstermekle birlikte fuhuş yapma ve yaptırma, uyuşturucu ticareti, konut dokunulmazlığının ihlali, yağma, resmi belgede sahtecilik ve hırsızlık suçları, ceza hukuku içerisindedir. Ceza davalarında en iyi sonucu elde etmek isteyen ceza avukatları, müvekkillerinin mağduriyet yaşamasını önlemektedir.

 Ceza Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

  Her sene Türkiye Barolar Birliği tarafından asgari ücret tarifesi yayımlanmaktadır. Adana'daki en iyi ceza avukatının başka bir ile çağrılması durumunda yol masrafı gibi oluşacak masrafları faturalandırılmaktadır. Ceza avukatı belirlenen asgari ücretin altına inmemekle birlikte isterse daha fazla ücret talep edebilmektedir. Ceza avukatının ücretinin belirlenmesinde, ceza davalarında göstermiş olduğu başarılar etkili olmaktadır.

  Ceza avukatı müvekkilini her türlü konu hakkında bilgilendirmekte olup hakimin ne gibi sorular soracağını da anlatmaktadır. Duruşmada ceza avukatı müvekkilinin delillerini sunmakta ve müvekkilini temsilen beyanda bulunmaktadır. Mahkeme tarafından hükmün belirlenmesinden sonra yasal itiraz sürelerinde müvekkilini temsilen itirazda bulunan ceza avukatı, müvekkilinin bütün haklarını kullanmasını sağlamaktadır. Ceza avukatı bir davada birden fazla kişinin davasına bakabilmektedir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları