Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Karara İtiraz Dilekçesi
Dosya Esas No: …/…
Dosya Karar No: …/…


ADANA AĞIR CEZA MAHKEMESİNE
Gönderilmek Üzere
 AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

KARARA İTİRAZ EDEN
SANIK : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
Adres
VEKİLİ : Avukat Adı ve Soyadı
Adres
SUÇ : Adam öldürmeye teşebbüs
SUÇ TARİHİ : …/…/…
AÇIKLAMALAR :
Müvekkilim A. A.’nın 5237 sayılı Yeni Türk Ceza Kanununun suça teşebbüsü düzenleyen 35/2. md. sinin sanığa uygulanmaması bakımından hüküm usul ve yasaya aykırıdır. Çünkü mahkemenin kabulüne göre adam öldürmeye teşebbüs eylemine konu mağdur müştekinin yarasının mahiyeti gereği zarar çok hafiftir. Mağdurda kalıcı bir yaralanma oluşmamış, 10 günlük iş ve güçten kalmaya dair rapor verilmiştir. Bu raporda göstermektedir ki eski yasanın 62. md. sine göre yeni yasanın 35. md. si lehte düzenleme getirmektedir. Yine Türk Ceza Kanununun 59. maddesinin yerine, Yeni Türk Ceza Kanununun 62. maddesinde de lehe düzenlemeler mevcut olduğu halde bu hükmün uygulanmaması bakımından verilen karar yerinde değildir.
DELİLLER : Her tür delil.
HUKUKİ NEDENLER : TCK. md. 35/2, 59, CMK. 267 vd. ve İlgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz edilen nedenler ve tetkiklerin esnasında ortaya çıkacak sair nedenlerle itirazımızın kabulü ile sanık lehine olan 5237 sayılı yasanın lehe hükümlerinin uygulanmasına karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/…

Sanık vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları