Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

.......
SAYIN BAŞKANLIĞINA

Gönderilmek Üzere

.......
SAYIN BAŞKANLIĞINA,

.......
DAVACI :.......

VEKİLİ :.......

.......

DAVALI : ....... Belediye Başkanlığı

KONU :
....... Belediyesi Encümeninin ....... tarih ve ....... sayılı kararı ve bu karar nedeni ile Gelir Müdürlüğünce düzenlenen ../../.... tarih ve 18/23 sayılı ödeme emrinin iptaline karar verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR :
1-Müvekkilim şirkete davalı belediye encümeninin yukarıda tarih ve numarası belirtilen kararı gereğince gelir müdürlüğü tarafından idari para cezası verilmiş bulunmaktadır. Bu cezanın iptali amacı ile ....... Vergi Mahkemesinde açmış bulunduğumuz dava görev bakımından red edilmiş bulunmaktadır.

2-İdari para cezasının mesnedi,şirkete ait araçtan yola beton döküldüğü ve geç saatlere kadar çalışma yapılması olarak belirtilmiştir. Ancak,bu gerekçeler yerinde değildir. Çünkü;

a-Müvekkilim firma yola beton dökmemiştir. Müvekkilim firmanın aracının caddeyi kirlettiği kesin olmayıp,bu konuda imzamızı taşıyan bir tutanak da bulunmamaktadır.

b-Belirlenen temizlik bedeli fahiş olup,neyin ölçü alınarak bu bedelin tesbit edildiği açık değildir. Ne miktar beton yola dökülmüş ve ne gibi yöntemlerle ve ne bedelle temizlik yapılmıştır. Bütün bunlar belli olmadığından bu konu yargılamayı gerektirmektedir.

3-Bu beyanımızdan da anlaşılacağı üzere,davalı belediye başkanlığının bu durumda yapması gereken .... Hukuk Mahkemelerine tespit yaptırma ve bu tespit sonunda hukuk mahkemesine başvurarak alacak davası açmak olmalıydı.

4-...... Büyükşehir hudutları içinde ve bu nedenle de .... Belediyesi hudutlarında hazır beton kullanılması mecburidir. Hiç,bir inşaai faaliyet için yolda veya açık bir yerde beton hazırlanamaz. Ayrıca, hazır beton döken araçların teknik nedenle tonajı ağır olduğu için, normal çalışma saatlerinde şehir içine sokulmamaktadır. Bu nedenle, bu araçlar genellikle geç saatlerde şehir içine girebilmektedir. Bu durumda da genel olarak beton dökme saati saat 20:00 ve sonrası olmaktadır. Bu durumu yukarıdaki nedenlerle önleyebilmek müvekkilim firmanın iradesi dışında olduğundan mümkün olmamaktadır.

5-Ayrıca,bu olay kentte yaşamanın bir gereği sonucu da doğmaktadır. Şehrimizi tam ortadan ikiye bölen tren yolu günde en az 15-20 kez kapanmakta , insanlar ve araçlar bu nedenle beklemektedir. Gündüz geçen tren Sağlık Bakanlığının kabul ettiği düzeyin üstünde gürültü çıkardığı gibi, gece geçmesi halinde ise insanlar yataklarından fırlamaktadır. Hiç kimse, bu nedenle demiryollarına ceza kesmemektedir. Çünkü, bu durum kentte yaşamanın bir bedelidir.

İSTEM SONUCU :

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları