Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

.......

ANKARA

 

DAVACI

:

VEKILI

:

DAVALI

:

DAVA KONUSU

:

YAZILI BILDIRIM TARIHI:   .......          

OLAYLAR :                                                              

1986 yilinda Kara Harp Okulu'ndan mezun olduktan sonra 1986-1987 yillarinda sinif okulunda, 1987-1992 yillari arasinda Mersin garnizonunda, 1992-1995 yillari arasinda Adana garnizonunda görev yaptiktan sonra, II. Bölge hizmetini yapmak üzere 1995 yilinda Adana garnizonuna atandim. 1995-1999 yillari arasinda bu garnizonda hizmet süremi tamamladiktan sonra, KKK.liginin 26.5.1999 tarihli genel atamalariyla Malatya 2. Ordu K.ligi Kh. Dst. Kt. Kh. Ds. Bl. K.ligina atandim.

  1. Atama safahatimdan da görülecegi üzere I. Bölgede hiç (A) garnizonunda görev yapmadim. II. Bölge çikisinda (A) garnizonu olan Ankara, Isparta, Sivas'deki bos kadro görev yerlerinden birine atanmak istedigimi Atanma Istek Formu'nda belirttim. Buna ragmen, atamam (B) garnizonu olan Malatya'ya yapilmistir.
  2. Oysa benimle birlikte islem gören P. Yzb.lardan (A), (B) ve (C) nin atama safahatlari gözetildiginde, bana nazaran çok daha yüksek dereceli garnizonlarda görev yaptiklari ve son atamalarla (A) garnizonlarina atandiklari görülecektir. Oysa benim safahatimin bu kisilere nazaran çok daha kötü oldugu ortadadir.

             HUKUKSAL NEDENLER:

  1. 926 sayili Kanun'un 118 ve 119 uncu maddeleri ile Türk Silahli Kuvvetlerine mensup Subay ve Astsubaylarin Atanma ve yer Degistirmeleri Hakkindaki Yönetmeligin 3 ve 45 inci maddelerinde garnizon ve bölgeler arasindaki yer degistirmelerin, hizmet gereklerinin yani sira, atama safahati dikkate alinarak bir sira dahilinde yapilacagini öngörmektedir.
  2. Gerek benim, gerekse emsal gösterdigim subaylarin atama safahatlari dikkate alindiginda, benim dava konusu yaptigim atamamda bu mevzuat hükümlerine uyulmadigi açikça görülecektir.

SONUÇ VE ISTEM:

Yukarida açiklanan nedenlerle ve mahkemenizce re'sen saptanacak gerekçelerle, istegim olan (A) garnizonlarina atamamin yapilmayarak, II. Bölge çikisi yeniden (B) garnizonuna atama seklindeki idari islem hukuka bulundugundan IPTALINE,

(.. / .. / .... tarihine kadar ilisigimin kesilmesi emredildiginden, ailemi ve evimi atandigim garnizona tasimam halinde büyük maddi-manevi zarara ugrayacagimdan, öncelikle YÜRÜTMENIN DURDURULMASINA)

       Yargilama giderlerinin davali idare üzerinde birakilmasina karar verilmesini,

        (Yargilamanin durusmali yapilmasini)

        Saygilarimla arz ve talep ederim. .......

                                                                                                      İmza

                                                                                                               .......          

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları