Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

.......SAYIN BAŞKANLIĞINA

 

                                                                                                                       .......

 

 

DAVACI                            :.......

 

VEKİLİ                              :.......

 

KONU                              : Haksız tutuklama nedeni ile ....... tazminat istemidir.

AÇIKLAMALAR                :1-Müvekkilimiz ....... suçundan ../../.... tarihinde savcılıkça sorgulandıktan sonra tutuklanma istemi ile gönderildiği .......... Sorgu Hakimliğinin  ../.... Esas ve ../... Karar sayılı kararı ile tutuklanmıştır.

 

2-Müvekkilimiz hakkında ............Asliye Ceza Mahkemesinde ../.... Esas No ile kamu davası açılmış ve müvekkilimizin suçsuz olduğu anlaşılarak üzerine atılı suçtan beraat etmiştir.

 

3-Müvekkilimiz, küçük bir pastaneyi tek başına işletmekte idi. Müvekkilimizin tutuklu kaldığı 23 gün boyunca pastanesi kapalı kalmış, içeride yaklaşık 230.000.000.TL tutarındaki pasta ve yiyecekler bayatlamıştır. Durum müvekkilimiz tarafından ......... Sulh Hukuk Mahkemesine yaptırılan tespit ile belgelenmiştir. Bilirkişi raporu ektedir.

 

4-Ayrıca müvekkilimiz bu pastaneden günde 30.000.000.TL para kazanmakta idi. Bu durum vergi levhası ve günlük kasa fişleri incelenerek kolayca anlaşılabilir. Müvekkilimizin bu durumda da 690.000.000.TL kazanç kaybı bulunmaktadır.

 

5-Müvekkilimizin haksız yere tutuklu kaldığı 23 gün boyunca toplam ..............-TL maddi kaybı bulunmaktadır. Cezaevinde bulunduğu süre içinde kendisinin ve ailesinin çektiği üzüntü de cabası olmuştur.

 

6-Müvekkilimiz adına 466 sayılı"Kanun Dışı Yakalanan ya da Tutuklanan Kimselere Tazminat Verilmesine İlişkin Kanun"'a göre tazminata hükmedilmesini istemekteyiz.

 

 

YASAL NEDENLER         : 466 sayılı kanun.

 

KANITLAR                       : Tutuklama kararı,beraat kararını içeren ilam, vergi levhası, Sulh Hukuk Mahkemesinin Tespit zaptı ve Bilirkişi Raporu, tanıklar, her türlü kanıt.

 

İSTEM SONUCU              : Açıklanan nedenlerle müvekkilimizin ceza evinde haksız olarak tutuklu kaldığı günler için toplam ....... maddi ve ....... manevi olmak üzere toplam ....... tazminata hükmedilmesini talep ederiz.

 

                                                    

                                                                                                                DAVACI VEKİLİ

                                                                        .......

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları