Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Kasten yaralama ve adam öldürmede Tahliye İstemi Dilekçesi

Tahliye İstemi Dilekçesi
Dosya Esas No: …/…
Duruşma Günü: …/…/…
1. AĞIR CEZA MAHKEMESİ BAKANLIĞINA
ADANA 
SANIK : Adı ve Soyadı, TC. Kimlik No
Adres
VEKİLİ : Avukat Adı ve Soyadı
Adres
MÜŞTEKİ : Adı ve Soyadı
Adres
SUÇ : Kasten ve tasarlayarak adam öldürme, adam öldürmeye azmettirme
SUÇ TARİHİ : …/…/…
TALEP KONUSU : Tahliye talebimize ilişkindir.
AÇIKLAMALAR :
Azmettirme kastının kuşkuya yer vermeyecek biçimde açık olması ve azmettiren şahsın kasten işlenen suçun yapıcı davranışlarına da başlamış olması gerekir. Öncelikle müvekkilim C.’nin olay mahallinde bulunmadığı, “sakallı olan kişinin C. ağabeyimize niye yanlış yaptın demesi üzerine olayı C.’nin azmettirdiğini düşündüm, C.’nin bu kişilere benim yanımda benim ve kardeşimin öldürülmesi ile ilgili bir söz söylemedi” şeklindeki beyan ve isnadından başkaca hiçbir isnadın bulunmadığı, müvekkilimin tutuklanmasına dayanak olan müşteki B.’nin bu beyanının, yukarda önemli unsurlarını açıkladığım azmettirme suçunun, kuşkuya yer vermeyecek biçimde açık olması unsuru ile bağdaşmamaktadır. Bununla beraber müvekkilim C.’ye yüklenmek istenen azmettirme suçunun maddi unsuru olan yapıcı davranışlarına dair de hiçbir delil söz konusu değildir. Müvekkilim C. C., suçsuz ve sebepsiz olarak tutuklu bulunmakta olup mağdur durumdadır. Müvekkilim, böbrek hastasıdır. Cezaevi koşullarında yaşaması bu rahatsızlığı nedeniyle sıkıntılı olmaktadır.
HUKUKİ NEDENLERİ : CMK. md. 104 ve ilgili mevzuat
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle müvekkilim C. C.’nin bihakkın, yerinde görülmediği takdirde uygun görülecek nakdi kefaletle tahliyesine karar verilmesini arz ve talep ederim. …/…/…
Sanık vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları