Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Memnu Hakların İadesi İstemi Dilekçesi

Memnu Hakların İadesi İstemi Dilekçesi
AĞIR CEZA MAHKEMESİNE
ADANA

MEMNU HAKLARIN
İADESİNİ İSTEYEN : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
Adres
VEKİLİ : Avukat Adı ve Soyadı
Adres
AÇIKLAMALAR :
1- Müvekkilim işlemiş olduğu suç nedeni ile Adana Ağır Ceza Mahkemesinin …/…/… Tarih ve …/… Esas, …/… Karar sayılı mahkeme kararı ile 10 yıl ağır hapis cezasına çarptırılmış ve verilen ceza kesinleşmiştir. Müvekkilim aynı zamanda mahkeme tarafından kamu haklarından yasaklanmıştır.
2- Müvekkilim mahkeme tarafından verilen cezayı çekmiş, olgunlaşmış yapmış olduğu hatayı anlamış hayatında yeni bir sayfa açmıştır. Artık kendisine bir iş edinip hayatını kazanmak, mutlu bir yuva kurmak, geleceğe güvenle bakmak istemektedir.
3- Cezasını çektiği halde adli sicil kaydında görülen bu durum onun mağduriyetine neden olmaktadır. Kamudaki iş ve benzeri imkânlardan yararlanabilmesi için mahkemeniz tarafından yasaklanan kamu haklarındaki yasakların kaldırılması için bu istemde bulunmak zarureti hâsıl olmuştur.
HUKUKİ NEDENLERİ : TCK md. 53 ve ilgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz etmiş olduğumuz üzere, müvekkilimin kamu haklarından yasaklılığının kaldırılmasına ve memnu haklarının geri verilmesine karar verilmesini vekil eden adına saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Memnu hakların iadesini isteyen
Vekili avukat Adı ve Soyadı
İmza

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları