Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

.......SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

 

                                                                                                                                                                                   

DOSYA NO                                :.......

 

SAVUNMALARINI SUNANLAR:.......

 

VEKİLLERİ                                :.......

 

DAVACI                                     : K.H

 

MÜŞTEKİ                                  : .............DEFTERDARLIĞI GELİR MÜD.

 

SUÇ                                           : 213 S.K'NUNA MUHALEFET

 

KONU                                        : Savunmamızın sunulmasıdır.

 

SAVUNMALARIMIZ        :1-Müvekkilimiz, şehrin en seçkin semtlerinden birinde giyim mağazası sahibidir. İşyerinde bulunan yazar kasa bilinmeyen bir nedenle arızalanmıştır.

 

2-Servis mekanik bir arıza olduğunu söyleyerek makineyi tamir için götürmüştür. Bu arada müvekkilimiz, fatura ve perakende satış fişi kullanarak satışlarına devam etmişlerdir.

 

3-Maliye elemanları tarafından ertesi gün yapılan denetimde müvekkilimize, ödeme kaydedici cihaz bulundurmadığı için tutanak tutulmuştur.

 

4-Müvekkilimiz tarafından gerek yazar kasanın faturası ve gerekse arıza nedeni ile yazar kasanın götürüldüğüne dair servis fişi gösterildi ise de denetim elemanları tutanağı tutmakta direnmişlerdir.

 

5-Müvekkilimiz, denetim elemanlarına kesilen faturaları ve perakende satış fişlerini de göstermiş, ancak müvekkilimiz ile ilgili olarak denetim yapan elemanlar ikna olmamışlardır. Nihayetinde asla vergi kaçırmak gibi bir düşüncesi olmayan müvekkilimizin hakkında vergi kaçakçılığı suçundan dava açılmıştır.

                     

6-Makinede meydana gelen arıza her an herkesin başına gelebilir. Müvekkilimizin denetimin yapıldığı günkü ve yazar kasanın tamirde olduğu günlerdeki kesilmiş fiş ve faturaları diğerleri ile karşılaştırıldığında rakamlardan hiçbir aksama olmadığı ve vergi kaçakçılığının da asla söz konusu olmayacağı anlaşılacaktır.

 

İSTEM SONUCU                : Açıkladığımız nedenler ile müvekkilimiz ile ilgili olarak sunacağımız ve yüce mahkemenin re' sen yapacağı araştırmalarda elde edeceği kanıtlar doğrultusunda BERAAT kararı verilmesini talep ederiz.

 

                                                                                                           SANIK VEKİLİ

                                                                                  .......

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları