Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Tensiple Tahliye Talep Edilen Dilekçe

Tensiple Tahliye Talep Eden
Dosya Esas No. …/…
Duruşma Günü: …/…/…
SULH CEZA MAHKEMESİNE
ADANA
TENSİPLE
TAHLİYE TALEP
EDEN SANIK : Adı ve Soyadı, T.C. kimlik No:
Adres
MÜDAFİİ : Avukat Adı ve Soyadı
Adres
TALEP KONUSU : Tahliye
AÇIKLAMALAR :
1- Müvekkilim, işlemediği bir suçtan dolayı 14.12.2006 tarihinden beri tutukludur. Müvekkilim B. Evler minibüs hattında, minibüslerin geliş ve gidişlerini kontrol eden kâhyadır. Evli ve çoluk çocuk sahibidir. Mağdurların verdiği eşkâle uyan birisi değildir. Ancak suçsuz olan müvekkilimi neden teşhis ettiklerini anlamış değiliz. Biz, müvekki-limin beraat edeceğinin kuvvetle muhtemel olduğunu düşünmekteyiz.
2- Müvekkilim, polislerce önünün kesildiğinde bereli, yeşil kabanlı olduğu halde mağdurlarca nasıl teşhis edilmiş olacağı hususunun nazara dikkate alınmasını talep ediyoruz. Müvekkilim sabit ikametgâh sahibidir ve sabıkasızdır. Teşhiste hata yapılarak tutuklandığını düşünüyoruz.
DELİLLER : Her tür delil.
HUKUKİ NEDENLER : İlgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Uzun sürede beri tutuklu kalması, sabit ikametgâhı, tutuk-lamanın tedbir oluşu, müvekkil ailesinin mağduriyetinin nazara alınarak tensiple tahli-yesine karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/…

Sanık müdafii
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları