Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

....... CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

SAYIN MAKAMI'NA

 

                                                                                                                       .......

 

 

 

DOSYA NO                  : ....... Hz.

 

KONU                     : Sanık .......' dan şikayetçi  olduğumuzun bildirilmesi   ve Tutuklanması Talebimiz Hk.

 

AÇIKLAMALAR        :1-Müvekkilimiz yanında eşi ........ ve 4 yaşındaki çocukları ........ olduğu halde ....... tarihinde saat 22:20 sularında sevk  ve  idaresinde bulunan ....... plakalı aracı ile A.100 Karayolunda seyir halindeyken ..... Işıklı Kavşağında, .......... kendi idaresindeki  ....... plakalı araç ile ışıklı kavşakta kırmızı ışığı ihlal etmesiyle aynı kavşakta ....... çıkıp ....... yönüne seyretmek isteyen müvekkilimiz ....... idaresindeki otonun sol yan ortasından çarparak tamamen kusurlu olarak kazanın meydana gelmesine sebebiyet vermiştir.

 

2-Bu kazanın meydana gelmesinde sanık kamyon sürücüsü .............  kavşaklarda geçiş önceliğine uymadığından  %100 kusurludur. Bu durum ekte örneğini sunduğumuz Trafik Tespit Tutanağından da açıkça anlaşılmaktadır.

 

3-Bu kaza neticesinde müvekkillerimizden ......... hafif şekilde, ........ ile müşterek çocukları ...... hayati tehlike arz eder şekilde ağır yaralanmışlardır. Müvekkillerimizden ......' ın tedavisi olumlu sonuç vermiş fakat henüz kesin raporu alınmamıştır. Müvekkillerimizin müşterek çocukları ...... ise yapılan tüm tedavilere rağmen 27.02.2000 tarihinde vefat etmiştir.  Bu hususa ilişkin raporlar ekte sunulmuştur.

 

4-Müvekkillerimiz kendi yaralanmalarından ve  oğullarının ölümünden dolayı büyük bir acı duymaktadır. Bir kişiyi hafif, bir kişiyi de hayati  tehlike arz eder şekilde ağır yaralayarak 4 yaşındaki bir çocuğun ölümüne sebep olan bir şahsın serbest olması mağdurlarda ve  toplumda infial uyandıracak türden bir durumdur.

 

İSTEM SONUCU       : Yukarıda arz ettiğimiz nedenlerle ....... plakalı araç sürücüsü    .......' ın tutuklanmasını  talep ederiz.

                                     

 

                                                                                                           Av. .......

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları