Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

.......SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

                                                           

                                                                                                                        .......

 

 

TUTUKLAMAYA

İTİRAZ EDEN SANIK :.......

 

VEKİLİ                      :.......

 

SUÇ                          : 6136 ve 2521 sayılı yasaların çiğnenmesi.

 

SUÇ TARİHİ              :.......

 

DAVACI                     : KH.

 

KONU                     :............................ Nöbetçi Sorgu hakimliğinin verdiği tutuklama kararının kaldırılmasına karar verilmesi talebimizdir.

 

AÇIKLAMALAR     :1-Müvekkilim .......... hakkında,  ...........Nöbetçi Sorgu hakimliğinin ../.... sorgu sayılı ve ../../.... tarihli kararı ile tutuklama kararı verilmiştir. Müvekkilimin üzerinde, bir adet bıçak bulunmuştur. Müvekkilimin yaşı çok küçüktür. Bıçağı yolda oynarken bulmuştur. Çocukluğunun verdiği merakla saklamıştır. Kullanmamıştır, böyle bir amacı olmamıştır.

 

2-Müvekkilim gerek kendisini tutuklayan polisler ile birlikte gittiği karakolda ve gerekse tutuklanmadan sonra yollandığı cezaevinde korkmuştur. Bu tecrübe bir daha bu tür bir suçu işlememesi için yeterlidir. Yaşça reşit olmamış müvekkilim için- hele de böylesine bir bulundurma suçundan- cezaevinde bulunmak, süre uzadıkça zararlı da olabilir.

 

3-Müvekkilimin işlediği suçtan kimse zarar görmemiştir.    Müvekkilimin yaşı, sabıkasız olması, adres ve ikamet sahibi olması da göz önünde bulundurulmalıdır. Halen öğrenci olan müvekkilim hakkında tutukluluk halinin sürmesi, tahsiline de zarar verecektir.

 

4-Suç ile ilgili ceza verilse bile paraya çevrilebilecektir. Müvekkilimin yukarıda sayılan nitelikleri de dikkate alınarak, tutukluluk halinin kaldırılmasına karar verilmesini talep ederiz.

                                                   

 

                                                                                                      SANIK VEKİLİ

                                                                         .......

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları