Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                       4320 Sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanun Gereğince Tedbir Dilekçesi

 

................. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

TEDBİR İSTEYEN ŞİKAYETÇİ EŞ

 

VEKİLİ

 

AV.AYTAÇ ER                                                                                      Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

KARŞI TARAF DAVALI EŞ

 

D.KONUSU

4320 Sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanun Gereğince Tedbir Talebimiz Hk.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilimiz ile karşı taraf davalı eş ....... tarihinden beri evli olup evlilik kayıtları, ....... İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi, ....... Cilt No, ....... Aile Sıra No ve ..... Sıra Nodadır. Tarafların bu evliliklerinden ../../.... doğumlu ....... isimli çocukları bulunmaktadır.

 

2-Davalı eş evlilik birliğinin kendisine yüklediği edimleri yerine getirmemekte olup müvekkilimiz kendisine bunu hatırlattığında ise şiddete başvurmaktadır. Davalı eve gece geç vakitlerde alkollü olarak gelmekte olup müvekkilimizi dövmektedir. Buna ilişkin doktor raporları ektedir.

 

3-Bu nedenlerle 4320 sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanun uyarınca mahkemenizden davalı eş aleyhine tedbiren davacı eş ve müşterek çocuğa karşı şiddete veya korkuya yönelik söz ve davranışlarda bulunmaması, müşterek evden uzaklaştırılarak bu evin diğer aile bireylerine tahsisi ile bu bireylerin birlikte ya da ayrı oturmakta olduğu eve veya işyerlerine yaklaşmaması, kararı verilmesi için bu başvurunun yapılması zorunluluğu doğmuştur.

H. NEDENLER

Ailenin Korunmasına Dair Kanun, Medeni Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri.

DELİLLER

Doktor raporları, Nüfus Kaydı, tanık beyanları ve her türlü delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate edilecek nedenlerle davalı eş hakkında aile içi şiddetin doğmaması için gerekli tedbir kararının verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz. ../../...

 

ŞİKAYETÇİ VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER

(4320 s. AKDK. m. 1, 2)

 

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları