Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

               4320 Sayılı Ailesinin Korunmasına Dair Kanun Gereğince Gerekli Tedbirlerin Alınması Dilekçesi 

 

................... AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

ŞİKAYETÇİ

 

VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER                                                                                      Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

KARŞI TARAF

 

KONU      

4320 Sayılı Ailesinin Korunmasına Dair Kanun Gereğince Gerekli Tedbirlerin Alınması Talebi

AÇIKLAMALAR

1- Müvekkilimiz ile karşı taraf kardeş olup belirtilen adreste anneleri ve diğer kardeşleri ile birlikte yaşamaktadırlar.

 

2- Davalı taraf müvekkilimin abisi olup kendisinin alkol ve kumar alışkanlığı vardır. Davalı müvekkilimin maaşını her ay zorla elinden almakta, kendisine karşı şiddet uygulamakta ve aynı çatı altında yaşayan diğer kardeşlere ve annelerine karşı hakaretlerde bulunmakta ve ailenin huzur ortamını bozmaktadır.

 

3- Bu nedenlerle 4320 Sayılı Yasa uyarınca davalının şiddet mağdurlarının yaşamakta olduğu konuta veya işyerine gelmemesi, alkol alışkanlığı nedeniyle bir sağlık kuruluşuna muayene veya tedavi için başvurması ve gerekli tedbirlerin alınması için bu başvurunun yapılma zorunluluğu doğmuştur.

H. NEDENLER

Ailenin Korunmasına Dair Kanun ve sair ilgili mevzuat hükümleri.

DELİLLER

Doktor raporları, Nüfus Kaydı, tanık beyanları ve her türlü yasal delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak nedenlerle aile içi şiddetin doğmaması için gerekli tedbir kararlarının verilmesi için gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz. ../../..

 

ŞİKAYETÇİ VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER 

(4320 s. AKDK. m. 1, 2)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları