Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                             6570 sayılı yasanın son bendi gereği taşınmazın tahliyesi dilekçesi

 

............. SULH HUKUK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

                                     ............................

DAVACI

 

VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER                                                                                      Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALI

 

KONU

6570 sayılı yasanın 7/son bendi, gereği taşınmazın tahliyesi talebidir.

DAVA DEĞERİ

....................-TL

AÇIKLAMALAR

1-Davalı, müvekkilimize ait bulunan yukarıda davalı adresi bölümünde yazılı olan apartman dairesinde 4 yıldır kiracı olarak bulunmaktadır.

 

2-Davalı, bir yıl kadar önce aynı sokakta bir daire satın almıştır. Müvekkilimiz ile görüşmelerinde de müvekkilimize ait daireden aldığı dairenin onarımı bittiğinde çıkacağını belirtmiştir. Davalı dairesindeki onarım bittiğinde daireyi kiraya vermek üzere camına “Kiralıktır” yazısı asmıştır.

 

3-Davalı tarafından müvekkilimize ait bulunan taşınmazı tahliye etmesini istediğimizde de “enayi miyim bu ucuz daireden çıkayım” diyerek adeta müvekkilimizle alay etmiştir.

 

4-Yüce mahkemenin aynı belediye sınırları içinde dairesi bulunan davalıyı kiralanandan tahliye etmesini istemekteyiz.

HUKUKİ NEDENLER

Borçlar Kanunu, Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanun ve sair ilgili mevzuat hükümleri.

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle davalının 6570 sayılı yasanın son bendi gereği taşınmazdan tahliyesine, yargılama giderlerinin karşı tarafa yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER

(6570 s. GMKHK. m. 7) (818 s. BK. m. 248)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları