Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                                  Adli Yardım İstemi Dilekçesi

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

ADLİ YARDIM İSTEMİNDE
BULUNAN : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No
Adres
TALEP KONUSU : Adli yardım istemi
AÇIKLAMALAR :
1- Eşim, Erzincan Yalnız Bağ mevkiinde …/…/… tarihinde akşam saatlerinde çobanlık yaptığı hayvanları karşıdan karşıya geçirirken Trabzon’dan gelip Erzincan istikametine giden … plakalı kamyonetin çarpması neticesinde vefat etti. Kaza yapan kamyonetin şoförünün kusurlu olduğu tespit edildi. Bugüne kadar bize sahip çıkan olmadı. Eşimin ölümüne sebebiyet veren şoför ve kamyon sahibi firmaya karşı maddi ve manevi tazminat davası açacağım.
2- Ben ev hanımıyım. Çocuklarım küçük ve bakıma muhtaç durumdadır. Bize halen annem babam ve hayırsever komşularımız bakmaktadır. Fakir olduğum ve hiçbir gelirim bulunmadığı için açılacak davanın giderlerini karşılayacak maddi gücüm bulunmamaktadır. Açılacak davanın masraflarını karşılayacak maddi gücüm olmadığından mahkemenizden adli yardım istemek zarureti hâsıl olmuştur.
DELİLLER : Fakirlik ilmühaberi, nüfus kayıt tablosu ve her tür delil.
HUKUKİ NEDENLER : HUMK. md. 465-472 ve İlgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle, talebimde haklı ve fakir olmam nedeni ile adli yardımdan yararlanabilmem için karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Adli yardım talebinde bulunan
Adı ve Soyadı
İmza
EKİ:
Fakirlik ilmühaberi
Nüfus aile kayıt tablosu

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları