Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                         Aile Konutu Olarak Tahsis ve Tapuya Şerh Verilmesi İstemi Dilekçesi

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ
(Aile Mahkemesi Sıfatı İle)

DAVACI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
Adres
VEKİLİ :AV.AYTAÇ ER                                                                                                                                                          Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA

Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALI : 1-Adı ve Soyadı
Adres
2-Adı ve Soyadı
Adres
DAVA KONUSU : Aile konutu olarak tahsis ve tapuya şerh verilmesi
AÇIKLAMALAR :
1-Müvekkilim ile davalı yirmi yıldan beri evlidirler. Bu evlilikten Berna isimli bir çocukları bulunmaktadır. Müvekkilim, eşi ve çocuğu ile mülkiyeti davalıya ait olan Erzincan İli, Tatlısu Köyünde bulunan 1358 parsel’de bulunan 74 m² evde yaşamaktadırlar.
2-Davalı kısa bir süre önce, G. E. ile bir gönül ilişkisine başlamıştır. Müvekkilime boşanmak istediğini başka bir kadınla evleneceğini sık sık dile getirmeye başlamıştır. Davalı tarafından müvekkilime karşı açılan boşanma davası reddedilmiştir.
3-Davalı gönül ilişkisi içinde olan kişiye sahibi bulunduğu taşınmazı muvazaalı olarak satma girişimi içinde olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Bu durumda halen oturdukları evin aile konutu olarak tahsis edilmesine ve tapuya tesciline karar verilmesi için bu davayı açma zarureti hâsıl olmuştur.
DELİLLER : Her tür delil.
HUKUKİ NEDENLER : TMK. md. 194 ve İlgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda izah edilen nedenler karşısında, mülkiyeti davalıya ait olan Erzincan İli, Tatlısu Köyü 1358 parsel’de bulunan evin aile konutu olarak tahsis edilmesine ve tapuya şerh verilmesine, yargılama giderleri ve vekâlet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygı ile vekil eden adına arz ve talep ederim. …/…/…


Davacı Vekili
AV.AYTAÇ ER 
İmza

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları