Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                              Akıl hastalığı sebebiyle boşanma Dilekçesi

 

.................. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

DAVACI

 

VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER                                                                                        Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALI

 

KONUSU

Akıl hastalığı sebebiyle boşanma

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilimiz davalı ile 25 yıldır evlidir. Severek evlenen tarafların bu evliliklerinden T…… isimli bir çocukları bulunmaktadır.

 

2-Davalı yaklaşık 5 yıl önce akıl hastalığına yakalanmıştır. Müvekkilimiz ve ailesi davalıyı güçleri yettiğince tüm tedavi merkezlerine götürmüş, ancak hastalığın geçici olmadığı heyet raporları ile sabit hale gelmiştir.

3-Davalı kendi işlerini göremez durumdadır. Ayrıca resmi işlemlerin yerine getirilmesi için de kendisine kardeşi .... vasi olarak tayin edilmiştir. Davalının bu durumu gerek müvekkilimizi, gerekse çocukları çok üzmekte, artık evlilik birliği çekilmez hale gelmiştir.

 

4-Davalının çocukları ile birlikte aynı evde yaşamaları da gerek tedavisi ve gerekse çocuklarının psikolojik durumu açısından sakınca arz etmektedir.

 

5-Müvekkilimizin, akıl hastalığı doktor raporları ile de sabit olan davalı eşinden boşanmalarına karar verilmesini istemekteyiz.

YASAL SEBEPLER

Medeni Kanun ve diğer ilgili yasa maddeleri.

KANITLAR

Nüfus kaydı, tanıklar, doktor raporları, her türlü yasal kanıt.

CEVAP SÜRESİ

10 gündür.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak nedenlerle tarafların boşanmalarına, küçük çocuğun velayetinin davacıya verilmesine, yargılama giderlerinin karşı tarafa yükletilmesine, vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. ../../..

 

DAVACI VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER

(4721 s. MK. m. 165)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları