Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                         Ara Kararından Dönülmeyi İsteyen İstem Dilekçesi

Dosya Esas: .../…
Duruşma Günü: .../…
ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

VERİLEN ARAR KARARDAN
DÖNÜLMEYİ İSTEYEN
DAVACI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No
Adres
DAVALI : Adı ve Soyadı
Adres
TALEP KONUSU : Verilen ara kararından dönülme istemi
AÇIKLAMALAR :
1- Yukarıda dosya numarası ve tarafları belirtilen dosyada …/…/… tarihinde yapılan duruşmasında verilen bilirkişi raporu aleyhimize olduğu için yeni bir bilirkişi tayin edilmesini istemiştim.
2- Bu istememim mahkemece kabul edilerek yeni bir bilirkişi tayin edilmesine karar verilmiştir. Oysa daha sonra düşündüğümde bilirkişi raporu doğru ve adaletli bir rapor olduğu halde duruşmada hissi davranarak hareket ettiğimi anladım.
3- Mahkemeye sunulan bilirkişi raporunu kabul ediyor. Yeni bir bilirkişi tayin edilmesi istemimi geri alıyorum. Mahkemenizden de …/…/… tarihinde yapılan duruşmada yeni bir bilirkişi tayin edilmesine dair verilen karardan dönülmesine karar verilmesini itsime zarureti hasıl olmuştur.
DELİLLER : Her tür delil.
HUKUKİ NEDENLER : HUMK. md. 388-393 ve İlgili mevzuat.
İSTEK VE SONUÇ : Yukarıda açıklanan nedenlerle, …/…/… tarihli ara kararından dönülerek bu kararın kaldırılmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı
Adı ve Soyadı
İmza

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları