Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                           Arsa Payı ile Kat İrtifakının Devri Dilekçesi

 

...................... SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

DAVACILAR

 

VEKİLLERİ

 AV.AYTAÇ ER                                                                                      Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALI

 

KONU

Arsa Payı ile Kat İrtifakının Devri Talebimiz Hk.

AÇIKLAMALAR

Müvekkilim ile davalı ....... adresinde bulunan ve ....... İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi, ....... Ada, ....... Pafta, ....... parselde tapuya kayıtlı taşınmazın kat irtifakı sahibi ve paydaşıdırlar.

 

../../.... tarihli sözleşme gereğince davalı inşaatın başlayabilmesi için ödemesi gerek ...........-TL' yi bu güne kadar ödememiş olup bu konuda ...... Noterliğinin, ../../.... tarih ve ...... yevmiye nolu ihtarnamesi de sonuç vermemiştir.

 

Davalının bu tutumu müvekkilim ile birlikte diğer kat irtifakı sahiplerini zor durumda bırakmıştır. Davalının üzerine düşen edimi yerine getirmemesi sonucu inşaata başlanamamakta olup her geçen gün inşaat maliyetleri artmakta ve müvekkilimin zararına neden olmaktadır.

 

Bu nedenle yükümlülüğünü yerine getirmeyen davalının arsa payı ile kat irtifakının müvekkillerime devri için bu davanın açılması zorunluluğu doğmuştur.

H. NEDENLER

Kat Mülkiyeti Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri.

DELİLLER

Tapu kaydı, Sözleşme, İhtarname ve her türlü delil.

İSTEM SONUCU

Arz edilen nedenlerle davalının arsa payı ile kat irtifakının değerinin kendisine ödenmek şartıyla müvekkillerim adına arsa payları oranında devrine, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.

 

DAVACILAR VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER  

(634 s. KMK. m. 26)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları