Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                       Ayrılık kararı verilmesi talebi

 

................... AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                      ........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER                                                                                      Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALI

 

KONU

Ayrılık kararı verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim davalı ile ....... tarihinde evlenmiştir. Davalının ikinci eşidir. Davalıdan ......., doğumlu .......bir çocuğu bulunmaktadır. Evlilik Nüfus kaydı ....... İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi, ....... Cilt No, ....... Sayfa No ve ....... Kütük Sıra No dadır.

 

2-Davalının son zamanlarda eşine ve çocuklarına karşı davranışları değişmiş, sinirli tutumları ile evliliği çekilmez hale getirmiştir. Akşamları eve geç ve içkili gelmekte, zaman zaman çocukları hırpalamaktadır. Müvekkilimi de birkaç kez dövmüş, araya giren büyükler vasıtası ile yatışmıştır.

 

3-Müvekkilim, tüm bunlara rağmen eşini sevmekte ve boşanmak da istememektedir. Ancak eşinin bir müddet ayrı kalması, belki eşine ve çocuklarına olan özlemini artırabilecektir. Böylelikle belki de yok yere bitecek bir evliliği de kurtarma şansı olacaktır.

 

4-Bu nedenle tarafların ayrılığına karar verilmesini talep etmekteyiz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ve İlgili Mevzuat.

KANITLAR

Nüfus kayıtları, tanık beyanları ve her türlü kanıt.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak nedenler ile tarafların ayrılığına karar verilmesini, her türlü yargılama giderinin karşı tarafa yükletilmesini, vekalet ücretinin karşı taraf aleyhine hükmedilmesine karar verilmesini saygılarımızla talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER 

(4721 s. 170, 171) (1086 s. HUMK. m. 9)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları