Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                Ayrılık nedeniyle boşanma talebi 

 

...................... AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

DAVACI

 

 

VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER                                                                                      Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

 

DAVALI

 

 

KONU

Ayrılık nedeniyle boşanma talebimizdir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilimiz davalı ile .. yıldır evlidir. Evliliklerinde Ali ve Aslı isimli .. yaşlarında ikiz çocukları bulunmaktadır. Evlilik kayıtları,....... İli,....... İlçesi, ....... Mahallesi, ....... Cilt No, .......Sayfa No ve ....... Kütük Sıra No.dadır.

 

2-Müvekkilimiz, eşinin evlilikle ilgili görevlerini yerine getirmemesi ve çocuklarını ve eşini ihmal etmesi nedeni ile .......' nde....... Esas sayılı dosya ile boşanma davası açmış, mahkeme ise bu davada taraflar için bir yıllık ayrılık kararı vermiştir. Mahkemenin ....... tarihli ve .......Karar Sayılı kararı taraflara tebliğ edilmiş ve kesinleşmiştir.

 

3-Kesinleşme tarihinden itibaren bir yıl geçmesine rağmen taraflar arasında uzlaşma olmamış ve fiilen de bir araya gelmemişlerdir. Tarafların boşanmalarına karar verilmesini istemekteyiz.

YASAL NEDENLER

4721 s. MK. m. 170, 171, 172, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ve ilgili yasa maddeleri.

KANITLAR

Nüfus kayıtları, tanık beyanı ve sair deliller.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak nedenlerle tarafların boşanmalarına, çocukların velayetinin davacıya verilmesine,yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini saygılarımızla talep ederiz.../../..

 

DAVACI VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER 

(4721 s. MK. m. 166, 170, 171) (1086 s. HUMK. m. 9)

 

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları