Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                  Bilirkişi raporuna karşı itiraz Dilekçesi 

 

..................... İŞ MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

                                      ........................

DOSYA NO

 

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

AV.AYTAÇ ER                                                                                      Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508 

D.KONUSU

Bilirkişi raporuna karşı itirazlarımızın sunulmasıdır.

AÇIKLAMALAR

1-Bilirkişi tarafından fazla mesai hesaplaması yapılırken %30 hakkaniyet indirimin neye dayanılarak yapılmış olduğu anlaşılamamaktadır. Bilirkişi tarafından yapılan %30 hakkaniyet indirimi yüksek olup kabul etmiyoruz.

 

2-Kaldı ki; müvekkilim günde on saat çalışmış olup iki saat fazla çalışması vardır. Bilirkişi tarafından bir saat yemek ve ihtiyaç vs sebepler için zaten indirim yapılmış ve hesaplamayı günde bir saat fazla çalışma üzerinden yapmıştır. Ancak İş Kanunu Md.41/2 açık olup; her bir saat fazla çalışma için verilecek ücret normal çalışma ücretinin saat başına düşen miktarının %50 yükseltilmesi suretiyle ödenir. Aksini kabul mümkün değildir.

 

3-Ayrıca müvekkilim cumartesi günleri de çalışmakta olup hafta da 60 saat çalışmaktaydı. Bu durum tanık ifadeleri ve dosya kapsamından sabittir. İş Kanunun 41. md ‘ne göre fazla çalışma haftalık 45 saati aşan çalışmalardır. Dolayısıyla yapılan hesaplama eksiktir.

 

4-Bu nedenlerle bilirkişi raporunu kabul etmiyoruz ve itirazlarımız yönünde bilirkişiden ek rapor alınmasını talep ediyoruz.

H.NEDENLER

İş Kanunu ve ilgili mevzuat.

SONUÇ

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak nedenlerle taleplerimiz doğrultusunda ek rapor alınmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER 

(4857 s. İş K. m. 41) (1086 s. HUMK. m. 283)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları