Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                                Bilirkişiye İtiraz Dilekçesi    

Dosya Esas: .../…
Duruşma Günü: …/…/…
1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

BİLİRKİŞİYE İTİRAZ
EDEN (DAVACI) : Adı ve Soyadı
Adres
DAVALI : Adı ve Soyadı
Adres
TALEP KONUSU : Bilirkişiye itiraz
AÇIKLAMALAR :
1- Mahkemenizde görülmekte olan davada …/…/… tarihinde verilen ara karar gereğince bilirkişi incelemesine karar verilmiştir. Mahkeme tarafından takdir edilen bilirkişi ücretini yatırmak için yazı işleri müdürüne müracaat ettiğimde, bilirkişi olarak Erzincan Barosu Avukatlarından A.A.’nın bilirkişi olarak tayin edildiğini öğrenmiş bulunmaktayım.
2- Oysa bu kişi halen devam etmekte olan başka bir davada karşı tarafın avukatlığını yapmaktadır. Geçen duruşmada haksız ve mesnetsiz konuşması dolayısıyla duruşma çıkışında aramızda küçük bir tartışma yaşanmıştır. Bu kişinin bu davada bilirkişi olarak tayin edilmesi ise, ben de tarafsız kalamayacağı şüphesini uyandırmaktadır. Hukuk Usulü muhakemeleri Kanununun 277/2. maddesine göre, üç günlük yasal süresi içinde müracaat ediyorum. Bu nedenle yeni bir bilirkişi tayin edilmesini talep etme zarureti hâsıl olmuştur.
DELİLLER : Her tür delil
HUKUKİ NEDENLER : HUMK. md. 277 ve İlgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle, mahkemenizce seçilen bilirkişiye itirazımın kabulü ile yeni bir bilirkişi tayin edilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…


Bilirkişiye itiraz eden
Adı ve Soyadı
İmza

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları