Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                       Cinsiyetin değiştirilmesi Dilekçesi 

 

................ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

DAVACI

 

VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER                                                                                      Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALI

....... NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ

KONU

Cinsiyetin değiştirilmesi İstemidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilimiz ?? yaşında olup ....... İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi, ....... Cilt No, ....... Hane No ve ....... Sayfa Noda nüfusa kayıtlıdır.

 

2-Ergenlik çağlarında psikolojik ve hormonal dengeler bakımından daha çok kadınsı davranışlar gösteren müvekkilimiz, bu konuda çeşitli muayene ve tedavilere maruz kalmış, sonuç itibari ile tıp adamları yapılan tahlil ve incelemeler sonucunda müvekkilimizin yapı olarak kadın olarak tanımlanması gerektiği konusunda anlaşmışlardır.

 

3-Müvekkilimiz en son geçirdiği operasyonlar ile kadın kimliğindedir. Bu tam teşekküllü hastanelerden alınan raporlar ve müvekkilimizin dış görünüşü ve davranışları ile de açıkça bellidir.

 

4-Bu nedenlerle müvekkilimizin kadın olduğunun tespitini talep etmekteyiz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun, Nüfus Hizmetleri Kanunu ve ilgili mevzuat.

KANITLAR

Nüfus Kaydı, Raporlar, Tanık, her türlü kanıt.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacaklar nedenler ile müvekkilimizin nüfus kütüğünde yazılı olan cinsiyetinin kadın olarak değiştirilmesine karar verilmesini saygılarımızla talep ederiz.

 

 

DAVACI VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER 

(4721 s. MK. m. 39, 40) (5490 s. Nüfus Hizmetleri K. 35)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları