Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                            Çocuk teslimine ilişkin ilama aykırı davranan sanığın cezalandırılması

 

............... İCRA CEZA HAKİMLİĞİ'NE

                                                  ........................

ŞİKAYETÇİ

 

VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER                                                                            Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

SANIK

 

D. KONUSU

Çocuk teslimine ilişkin ilama aykırı davranan sanığın cezalandırılması talebidir.

AÇIKLAMALAR

1- .........................Mahkemesi’nin  Esas,  Karar  nolu  tarihli  kararı  ile  tarafların  müşterek çocuklarının  velayeti  ve çocukla şahsi münasebet tesisine ilişkin hususlar  karara  bağlanmıştır.  Bu karar yukarıda belirtilen icra dosyasında takibe konularak şunlar talep edilmiştir:

          .............

 

2- Takip kesinleşmiştir. Ancak sanık ilam hükmünü kendiliğinden yerine getirmediği gibi icra yoluyla ilamı yerine getirmek de olası olamamıştır. Şöyle ki:

         .............

 

3- Sanığın bu eylemi İİK.  25/a ve 341.  maddelerine göre suç oluşturduğundan,    sanığın cezalandırılması için mahkemenize başvurma zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER

İcra ve İflas Kanunu ve ilgili mevzuat.

DELİLLER

İcra takip dosyası ve her türlü yasal delil

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan nedenlerle, sanığın eylemine uyan İİK.      341.      maddesi     uyarınca  cezalandırılmasına,  yargılama  giderleriyle vekalet ücretinin   sanığa  yüklenmesine  karar  verilmesini saygılarımızla talep ederiz. ../../.....

 

ŞİKAYETÇİ VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER
  İmza

(2004 s. İİK. m. 25A, 341)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları