Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                        Çocukla Kişisel İlişkinin Yeniden Düzenlenmesi Dilekçesi

 

................. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

DAVACI

 

VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER                                                                                      Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALI

 

KONU

Çocukla Kişisel İlişkinin Yeniden Düzenlenmesi Talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim ile davalı 8 yıl süren evliliklerini karşılıklı anlaşma yolu ile bitirmişlerdir. Tarafların başvuruları ....... Aile Mahkemesi tarafından kabul edilmiş, boşanmaya dair ....... tarih, ....... Esas ve ....... karar sayılı karar taraflara tebliğ ederek kesinleşmiştir.

 

2-İlamda tarafların müşterek çocuğu davalı anneye verilmiştir. Müvekkilimiz, şehir dışında çalıştığı için çocuğu sadece yaz tatillerinde görmeyi kabul etmiş ve mahkeme de düzenlemeyi buna göre yapmıştır. Müvekkilimiz yine mahkemenin takdir ettiği ....... tutarındaki nafakayı da düzenli olarak ödemeye devam etmektedir.

 

3-Müvekkilimiz şehir dışındaki işini tamamlamış ve yeniden davalı ve çocuğu ile aynı kentte işe başlamıştır. Çocuğunu bu düzene göre, okulunu da etkilemeyecek şekilde her hafta sonu görmek istediğini eski eşine bildirmiş, ancak red cevabı almıştır.

 

4-Çocuğun anne sevgisine olduğu kadar baba sevgisine de ihtiyacı bulunmaktadır. Müvekkilimizin çocuğunu düzenli olarak görmek en tabi hakkıdır. Davalı buna engel olmaktadır.

 

5-Mahkemenizce müvekkilimizin çocukla ilişkisinin müvekkilimizin yeni durumu da göz önüne alınarak yeniden düzenlenmesini ve her hafta sonu çocuğunu görmesine karar verilmesini istemekteyiz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri.

KANITLAR

Boşanma İlamı, tanıklar, İcra Dosyası, diğer kanıtlar.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak nedenlerle müvekkilimin çocuğu ile ilişkisinin yeniden düzenlenmesine, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalı tarafa yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla talep ederim. ../../..

 

DAVACI VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER

(4721 s. MK. m. 182, 183)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları