Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

................... AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALILAR

 

KONU

Davalıların Evlenmelerinin Men'i İstemimizdir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilimiz ile ...... tarihinde boşanan, davalılardan ....... nın diğer davalı ....... ile evlenmesinin menini istemekteyiz.

 

2-Davalılardan ....... ile müvekkilim ....... Aile Hukuk Mahkemesinin ....... tarih ve ....... karar sayılı kararı ile boşanmışlardır. Boşanma kararı taraflara tebliğ edilmiş ve temyiz edilmediğinden kesinleşmiştir.

 

3-Davalı müvekkilim ile evli ve boşanma davası sürerken müvekkilim ile müşterek arkadaşlarına hamile olduğundan söz etmiştir. Müvekkilimiz ile boşanmanın gerginliği söz konusu olduğundan müvekkilime bu konudan söz etmemiştir.

 

4-Boşanma anlaşmalı olduğundan çok kısa bir zamanda gerçekleşmiş ve kesinleştirilmiştir. Müvekkilim eski eşinin hamile olduğunu sonradan öğrenmiştir. Şu anda da davalının evlenmek üzere olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

 

5-Davalının bu durumda evlenmesi doğacak çocuğun nesebinin karışmasına neden olabilecektir. Müvekkilimden bir çocuğa hamile olan davalının iddet müddeti süresince evlenmesinin men'ine karar verilmesini talep ediyoruz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun ve sair ilgili mevzuat.

KANITLAR

Nüfus kayıtları, boşanma dosyası ve her türlü yasal ve takdiri delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan nedenler ile davalılar arasındaki evlenmenin menine, davalılardan müvekkilimizin eski eşinin hamile olmasının da göz önüne alınarak yargılama sonuna kadar evlenme akdinin önlenmesi bakımından ihtiyati tedbir kararı verilmesine, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../.....

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. 132)

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları