Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                         Davaya Cevap Verme Süresinin Uzatılması Dilekçesi 

Dosya Esas: .../…
Duruşma Günü: …/…/…
1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

CEVAP VERME SÜRESİNİN
UZATILMASINI
İSTEYE DAVALI : S.S. … Konut Yapı Kooperatifi Adına
Yönetim Kurulu Başkanı Ad ve Soyadı
Adres
DAVACI : … Yapı Malzemeleri Limited Şirketi Adına
Adı ve Soyadı
Adres
DAVA KONUSU :
TEBELLÜĞ TARİHİ : …/…/…
TALEP KONUSU : Cevap verme süresinin uzatılması istemi
AÇIKLAMALAR :
1-Davacı şirket tarafından S.S. .. Konut Yapı Kooperatifine karşı açılan davada geçen yılki yaptığımız alış verişten kalma bir miktar borcumuz olduğu iddia edilmektedir. Bizim kooperatif olarak davacı ile alış verişim olduğu doğrudur. Kooperatif muhasebecisi tarafından tutulan hesaplara göre de her hangi bir borcumuz görünmemektedir.
2-Yapmış olduğumuz alış verişin büyük miktarlarda oluşu, kooperatif adına acil durumlara bazen ustabaşı ve çalışanlar tarafından da alış veriş yapıldığı düşünüldüğünde, borcumuzun olup olmadığı hususunda şimdiden kesin bir şey söylemek erken olacaktır.
3- Bu nedenle alınan malzemeler ile ilgili olarak ustabaşı tarafından kooperatif adına tutulan malzeme alım defteri ile kooperatif muhasebecisi tarafından tutulan resmi defterleri incelendikten sonra bu konuda emin olmak mümkün olacaktır.
4- Açıklamış olduğum nedenlerle Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanununun 195. maddesinde öngörülen 10 günlük cevap süresi içinde cevap vermemiz mümkün değil-dir. Bundan dolayı cevap verme süresinin üç daha uzatılmasına karar verilmesini talep ediyoruz.
HUKUKİ NEDENLER : HUMK. md. 197 ve İlgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz ettiğimiz nedenlerden dolayı S.S. … Konut Yapı Kooperatifi aleyhine açılan davada cevap verme süresinin üç gün daha uzatılmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ediyorum. …/…/…
S.S. … Konut Yapı Kooperatifi Adına Yönetim Kurulu Başkanı
Adı ve Soyadı
İmza

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları