Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

..................... SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

DOSYA NO

 

CEVAP VEREN DAVALI

 

VEKİLLERİ

 

DAVACI

 

VEKİLİ

 

KONU

Davaya Karşı Cevaplarımızın Sunulmasıdır.

AÇIKLAMALAR

          1-Davacının müvekkilimiz aleyhinde açmış bulunduğu davayı ve dava dilekçesinde davacı vekili tarafından sıralanan asılsız iddiaları kabul etmiyoruz. Müvekkilim ile davacının evliliğinde eğer bir kusurlu var ise o da davacıdır. Bu hususu açıklamalarımızda ve mahkeme süresince sunacağımız deliller ile kanıtlayacağız.

          2-Dava dilekçesinin üç nolu bendinde müvekkilimizin kadın olmasına rağmen davacıya kaba davrandığından, hakaret ettiğinden elinde ne varsa kafasına fırlattığından bahsedilmektedir. Bunların gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Müvekkilimize kaba davranan devamlı şekilde hakaret eden ve döven davacıdır. Müvekkilim davacıdan yediği dayaklar sonucu kulağı iltihaplanmış ve belindeki sinirlerde zedelenme meydana gelmiştir. Yargılama esnasında bunlara ilişkin tedavi belgelerini mahkemeye sunacağız.

          3-Yine dava dilekçesinin üç nolu bendinde bahsedilen tehdit olayının aslı yoktur. Müvekkilim Türk örf ve adetlerine uymayan davranışlarda sergilememiştir. Bunlar tamamen asılsız ve çirkin iddialardır. Böyle bir durum olmamasına rağmen .........-TL'lık taksitle alışverişle davacının küçük duruma düştüğü belirtilmektedir. Ayrıca taksitle alış verişle nasıl küçük duruma düşüldüğü tarafımızca anlaşılamamaktadır. Bu günün koşullarında Türk Halkının büyük bir kısmı taksitle alış veriş yapmaktadır.

          4-Müvekkilim dava dilekçesinde belirtildiği gibi kocasına haber dahi vermeden çocuğunu bırakarak Türkiye'ye kaçmış değildir.  Davacı müvekkilime çocuğun kağıtları henüz hazır olmadı sen Türkiye'ye dön bunlar hazır olunca ben annemi ikna edeceğim ayrı bir evimiz olacak gelip seni alacağım diyerek kandırmış, davacı ve ailesi ………………… tarihinde müvekkilimi bizzat hava alanına kadar getirmişler ve uçağa bindirmişlerdir.

          5-Müvekkilim iyi niyetle eşinin ve çocuğunun Türkiye'ye dönmesini ümit ederken davacının kendisini hiç aramaması ve evin telefon numaralarını değiştirmesi nedeniyle durumdan şüphelenen müvekkilim davacının burada bulunan akrabalarına Hollanda'yı arattırmış telefona çıkan davacının annesi "biz onu güzellikle göndermeseydik bizi polise şikayet eder ve sığınma evine giderdi"  demiştir. Bu konuşma üzerine müvekkilim Konsolosluğa gitmiş orada kendisine Hollanda da ki oturum izninin dolduğu ve eşi tarafından uzatılmadığı bu nedenle Hollanda'ya gidemeyeceği belirtilmiştir. Buradan da anlaşılacağı üzere davacı Müvekkilimin oturum izni dolana kadar onu oyalamış oturum izni de dolunca oturum iznini uzatmayarak müvekkilimin Hollanda ya girmesini engellemiştir.

          6-Müvekkilimin evlilik birliğinin temelinden sarsılmasında ve evlilik birliğinin çekilmez hal almasında her hangi bir kusuru bulunmamaktadır. Davacı müvekkilimle Hollanda'ya gittiği andan itibaren ayrı bir ev açacağını beyan etmesine rağmen ayrı ev açmamış ilk baştan annesi ile beraber aynı evde oturmuş daha sonra annesi ile arası açılınca evli olan ablasının yanına taşınmıştır. Davacı annesinin etkisi altında kalarak müvekkilimden boşanmak istemektedir.

          7-Dava dilekçesinin dört nolu bendinde bir seneden beri Türkiye'de olan müvekkilimin bir gün olsun çocuğunu merak dahi etmediğinden bahsedilmektedir. Müvekkilim çocuğunu görebilmek için her yolu denemiş, ancak davacı tarafından oturum izni uzatılmayınca Hollanda'ya girememiştir. Davacı müvekkilimin çocuğu ile görüşmemesi için elinden gelen her şeyi yapmıştır. Bu şartlar altında müvekkilimin çocuğunu merak edip görmek istememesinden bahsetmek olayları çarpıtmaktır.

          8-Davacı ile müvekkilim evlendiğinde Gölcükte davacının annesine ait evde oturmuşlardır. Müvekkilimin evlendiğinde getirdiği çeyizleri de buradadır. Ancak müvekkilimi Türkiye'ye gönderdikten sonra bu evin kilidini değiştirmişler ve müvekkilimin buraya girmesini ve kendi eşyalarını almasını da engellemişlerdir. Müvekkilim halen anne ve babasının yanında kalmaktadır.

İSTEM SONUCU

Arz edilen nedenlerle haksız ve yersiz açılan boşanma davasının reddine, müşterek çocuğun velayetinin müvekkilime verilmesine ve müşterek çocuk ile müvekkilim arasında dava süresince şahsi münasebet tesisine, müvekkilim için dava tarihinden itibaren aylık .......-TL tedbir nafakasına karar verilmesini, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz.../../..

 

DAVALI VEKİLİ

 

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları