Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                         Davayı İhbar Dilekçesi

Dosya Esas: .../…
Duruşma Günü: …/…/…
ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE
ERZİNCAN
DAVAYI İHBAR EDEN
DAVALI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No
Adres
DAVACI : Adı ve Soyadı
Adres
İHBAR EDİLEN : Adı ve Soyadı
Adres
TALEP KONUSU : Davayı ihbar
AÇIKLAMALAR :
1- Davacı üzerime kayıtlı bulunan … plakalı aracın …/…/… tarihinde meydana gelen trafik kazası neticesinde uğramış olduğu zararların tazmini için bana karşı açmış olduğu davada … Yeni Türk Lirası zararın tazminini istemektedir.
2- Oysa kaza yapan kişi ben değilim. Kazayı bir süre önce harici satış ile aracımı sattığım … kişi yapmıştır. Resmi işlemlerde de bu durum açıkça bellidir. Davacı, aracı kullanan kişiye dava açacak yere halen ruhsat benim üzerime görüldüğü için davayı bana karşı açmıştır. Bu davanın esasında kazayı yapan kişiye karşı açılması gerekir. Benim tek suçun aracı noter satışı ile değil de haricen satmamdır.
3- Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanununun ilgili maddeleri gereğince davayı ihbar ediyorum. Kazaya sebebiyet veren kişinin bu davaya katılarak bu durumu temizlemesini istiyorum. Davaya katılmadığı takdirde çıkacak sonuçlara kendisi katlanmak zorunda kalacaktır.
DELİLLER : Her tür delil.
HUKUKİ NEDENLER : HUMK. md. 49-52 ve İlgili mevzuat.
İSTEK VE SONUÇ : Yukarıda açıklanan nedenlerle, davayı ihbar istemimin kabulü ile, dava dilekçesi, ihbar dilekçesi ve duruşma gününün ihbar edilen … tebliğine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davayı ihbar eden
Adı ve Soyadı
İmza

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları