Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

............... ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

....... Derneği Yönetim Kurulu.

KONU

....... Derneği'nin feshi

AÇIKLAMALAR

1-Davalı ....... Derneği kuruluş amacına aykırı hareket etmektedir. Dernek .............mahallesini Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği olarak kurulduğu halde , lokalinde kumar oynatılmaktadır.

 

2-Müvekkilimiz de bu derneğin 59 numaralı üyesidir. Çeşitli zamanlarda bu dernek yönetim ve denetim kurullarında yer almış ve kuruluş amacına uygun dernek faaliyetlerinde bulunmuştur.

 

3-Son iki dönemdir dernek yönetimine gelen şahısların, kuruluş amacına uygun hareket etmedikleri, adını taşıdıkları mahallenin hiç sorunu ile uğraşmadıkları gibi, mahallede evler arasında bulunan dernek lokalinde sabahlara kadar kumar oynattıkları herkesçe bilinmektedir.

 

4-Durum birkaç kez karakola bildirilmiş, dernekler masasından gelen polisler kısa süreler ile derneğin lokalini kapatmışlardır.

 

5-Dernek kuruluş amacına hizmet etmediğinden ve yöneticilerinin çevresine kötü örnek olduğundan derneğin feshini talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

Medeni Kanun, Dernekler Kanunu ve diğer yasa maddeleri

DELİLLER

Dernek Tüzüğü, tanıklar ve sair her türlü delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan nedenler ile Derneğin feshine, Yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalı tarafa yükletilmesine, karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. m. 89)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları