Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

............. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Dernek üyeliğinden ihraç ile ilgili ....... tarih ve ....... sayılı kararın iptali istemidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim , davalı ....... derneğinin kurucu üyelerindendir. ...... tarihinde kurulan derneğin kurucu başkanlığını ve çeşitli zamanlarda yönetim ve denetim kurulu üyeliklerini yapmıştır. Bu süre içinde aidatlarını düzenli olarak ödemiş, derneğin tüm etkinliklerine eksiksiz katılmış, derneğin amaç ve ilkelerini her yerde savunmuştur.

 

2-Müvekkilimiz, Dernek Yönetim Kurulu tarafından, ....... tarihli ve .......sayılı karar ile “Derneğin amaç ve İlkelerine aykırı davranmak ve derneğin manevi şahsiyetini küçük düşürmek” suçundan müvekkilim Dernekten ihraç edilmiştir.

 

3-Karar tamamı ile hukuka aykırıdır. Müvekkilim, yukarıda açıklandığı gibi dernekçiliği yaşam felsefesi sayarak bu güne kadar üzerine düşen görevleri harfiyen yerine getirmiştir. Dernek yönetimi, son genel kurul seçiminde müvekkilimin kendilerini desteklemeyeceğini açıkça ilan etmesinden kaynaklanan intikam duygusu ile müvekkilimi ihraç etmişlerdir.

 

4-Dernek yönetimince alınan bu kararın iptalini talep ediyoruz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun, Dernekler Kanunu ve ilgili yasal mevzuat.

KANITLAR

İhraç kararı, aidat makbuzları, karar defteri, tanık ve her türlü yasal ve takdiri delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak nedenler ile haksız olarak alınan tarih ve sayısı belirtilen ve müvekkilimi dernek üyeliğinden çıkaran dernek yönetim kurulu kararının iptaline, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. m. 67)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları