Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

................... HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

DOSYA NO

 

CEVABA CEVAP VEREN DAVALI

 

VEKİLİ

 

DAVACI

 

KONU

Düplik Dilekçemizdir.

AÇIKLAMALAR

1-Davacı tarafından açılan dava ile ilgili olarak evvelce mahkemenize sunmuş olduğumuz ilk itirazlarımızı ve cevaplarımızı tekrar ediyoruz.

 

2-Bu arada davacı tarafından Cevaba Cevap dilekçesinde belirtilen aşağıda maddeler halinde belirtilmiş bulunan hususlar dava dilekçesinde hiçbir şekilde bahsedilmeyen yeni hususlardır. Bunlar davanın genişletilmesi kapsamında ele alınmalıdır. Davacının bu beyanlarını kabul etmiyoruz. Mahkemece de davanın genişletilmesi kapsamında değerlendirilmesini talep ediyoruz. Bu hususlar şunlardır;

          a)

          b)

          c)

          d)

 

3-Davacı tarafından zamanaşımı itirazımız konusunda verilen cevaplar da tatmin edici değildir. Yasa açıktır. BK ... maddesi gereği dava zamanaşımı dolmuştur.

HUKUKSAL NEDENLER

Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan nedenler ile davanın zamanaşımı nedeni ile reddine, mahkeme aksi kanaatte ise davaya cevap ve davacının cevaplarına cevap dilekçelerimizde belirtilen diğer itirazlarımızın kabulü ile davanın reddine karar verilmesini talep ederiz. ../../....

 

DAVALI VEKİLİ

 

(1086 s. HUMK. m. 209)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları