Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                        Eski Hale Getirme Dilekçesi 

Dosya Esas: .../…
Duruşma Günü: …/…/…
ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

ESKİ HALE GETİRME
İSTEMİNDE BULUNAN
DAVACI : Adı ve Soyadı
Adres
DAVALI : Adı ve Soyadı
Adres
TALEP KONUSU : Eski hale getirme istemi
AÇIKLAMALAR :
1- Mahkemenizin 13.07.2007 tarihinde yapılan ara kararı ile delillerimi ve tanıkla-rımı sunmak için 10 günlük kesin süre verilmiştir. Verilen sürenin kesin süre olduğu tarafıma bildirilmiştir.
2- Mahkemenize sunulmak üzere delillerimi ve tanık listemi hazırlarken 16.07.2007 tarihinde kalp krizi geçirdim. Önce Erzincan Devlet Hastanesine sonra da durumumun acil olması nedeni ile Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesine kaldırıldım. 27.07.2007 tarihinde Hastaneden çıktım. Bu konu ile ilgili hastaneden alınan rapor ve evrakları sunmaktayım.
3- Bugün hastaneden çıkarak Erzincan’a döndüm. Engel halimin kalktığı bugün delil ve tanık listemi sunuyorum. Mazeretim göz önüne alınarak eski hale getirme iste-mimin ile delil ve tanık listemin kabulü edilerek gereğinin yapılmasını isteme zarureti hâsıl olmuştur.
DELİLLER : Her tür delil.
HUKUKİ NEDENLER : HUMK. md. 166-174 ve İlgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle, eski hale getirme istemimin kabulü ile mahkemenizin …/…/… Tarihli ara kararı gereğince süresinde sunamadığım delillerimin ve tanık listemin kabulü edilerek gereğinin yapılmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Eski hale getirme isteminde bulunan
Adı ve Soyadı
İmza

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları