Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

................ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE,

                                    ........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

KARŞI TARAF DAVALILAR

 

KONU

Evlat edinmeye izin talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim, …… yaşında olup evlidir. Evliliğinden bu güne kadar çocuğu olmamıştır. Evlilik kayıtları ....... İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi, ....... Cilt No, ....... Sayfa No ve ....... Kütük Sıra Nodadır.

 

2-Müvekkilim ………… yaşındaki ....... i evlat edinmek istemektedir. Annesi ve babası trafik kazasında ölen ve kuzeninin yanında kalan küçüğün nüfus kaydı da ....... İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi, .......Cilt No, ....... Sayfa No ve .......Kütük Sıra Nodadır.

 

3-Müvekkilim yasanın aradığı evlat edinme koşullarının tamamına sahiptir. Ekonomik ve sosyal güvencelere sahiptir. Müvekkilimin eşi de bu işleme muvafakat etmektedir. Müvekkilim ve eşi evlat edinmenin gerçekleşmesi halinde yıllar sonra özlemini çektikleri evlat sevgisine, küçük de aile sıcaklığına ve güvenceye kavuşacaktır.

 

4-Müvekkilimin küçük ....... yi evlat edinmesine izin verilmesini talep ediyoruz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri.

KANITLAR

Nüfus kayıtları, muvafakat ve sair yasal kanıtlar.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak nedenlerle yasal koşulları taşıyan müvekkilimin küçük ....... yi evlat edinmesine izin verilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. m. 305, 306, 307)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları