Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

.................. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

 

DAVACI

 

 

VEKİLİ

 

 

DAVALI

 

 

KONU

Evliliğin İptali talebidir.

 

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilimiz davalı ile görücü usulü ile evlenmiştir. Nikahları ....... tarihinde ....... Evlendirme memurluğunda kıyılmıştır. Evlilik kayıtları ....... İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi, ....... Cilt No, ....... Sayfa No ve ....... Kütük Sıra Nodadır.

 

2- Müvekkilim ile davalının birbirlerini tanıma imkanları olmamıştır. Müvekkilim evlendikten sonra davalıda bazı anormallikler hissetmiştir. Aynı yatakta yatmaktan kaçınması, müvekkilimizin önünde soyunmaması bunlardan bazılarıdır. Müvekkilimizin zorlaması ile davalının aslında çift cinsiyetli olduğu ortaya çıkmıştır.

 

3-Senelerdir bu konuda tedavi gören davalı bu konuyu müvekkilimden gizlemiştir. Müvekkilim davalının bu hastalığından haberli olsa idi bu evliliği asla gerçekleştirmezdi.

 

4-Müvekkilim esaslı bir hataya düşmüş, ancak bu konuda davalı tarafından da yanıltılmıştır. Toplum içinde düştüğü komik durum ve evlilik için yaptığı giderler nedeni ile maddi ve manevi dava haklarımızı saklı tutuyoruz.

 

5-Müvekkilimizin davalı ile yaptığı evlilik akdinin feshini süresi içinde talep ediyoruz.

 

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun ve ilgili yasal mevzuat.

 

KANITLAR

Nüfus kaydı, Yasal ve Takdiri Diğer Kanıtlar vs.

 

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak nedenlerle evlilik akdinin feshine karar verilmesini, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine, karar verilmesini talep ederiz. Saylarımızla. ../../....

 

 

DAVACI VEKİLİ

 

 

(4721 s. MK. m. 149, 150)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları