Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

................. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeni ile boşanmaya karar verilmesine ilişkin talebimizdir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim ....... ile davalı ....... bundan ....... ay önce evlenmişlerdir. Tarafların müşterek çocukları yoktur.

 

2-Davalı eş ile müvekkilim evlendikleri günden beri davalının annesiyle beraber oturmaktadır. Tarafların bu evliliği daha ilk günlerden itibaren müvekkilim için çekilmez bir hal almıştır. Çünkü davalının annesiyle beraber oturmaları birçok olumsuzluklara tahammül edilemeyecek derecede neden olmuştur.

 

3-Evlilik birliğinde önemli olan tarafların hoşgörü çerçevesinde birlikteliklerini sürdürerek sorunlarını çözmek ve hayatı paylaşmak olmalıdır. Ancak müvekkilimin aile yaşantısı davalının annesiyle birlikte yaşamalarından kaynaklanan olumsuzluklara yol açmış. Davalı eş kendi iradesiyle karar alamayarak hareket edemeyerek annesinin etkisinde kalıp müvekkilimin evlilik birliğine olan güvenini yitirmesine neden olmuştur. 

 

4-Davalı eş şu anda işsizdir Ayrıca henüz askerliğini de yapmamıştır. Bunun yanı sıra bekar bir erkek gibi davranmakta hiçbir sorumluluğunu yerine getirmeyerek müvekkilimi depresyona sokmaktadır ve onun daima mutsuz ve güvensiz yaşamasına neden olmaktadır. Geçen zaman müvekkilim ile davalının ayrı dünyanın insanları olduğunu göstermektedir.

 

5- Tüm bu nedenlerle evlilik birliği temelinden sarsılmış olup tarafların boşanmalarına karar verilmesini talep ediyoruz. Müvekkilimin herhangi bir nafaka tazminat talebi yoktur.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ve sair ilgili mevzuat.

KANITLAR

Nüfus Kayıtları, tanık ve sair hukuksal kanıtlar.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan nedenlerle tarafların boşanmasına, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. m. 166)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları